moc.liamg%40198790zedoeg
Без комунікацій неможливо уявити функціонування сучасного суспільства, будь-якого об'єкта. Комунікаційні лінії і цілі системи є невід'ємною частиною благоустрою будь-якого населеного пункту і кожної дільниці зокрема. Інженерні споруди і комунікації проходять повсюдно, через всю територію населеного пункту. При цьому їх розміщення може бути як наземне, так і підземне.
У вигляді такої густоти розташування всіляких комунікаційних ліній при будівництві, реконструкції та інших маніпуляціях з нерухомими об'єктами необхідно мати максимально точні відомості про те, де знаходяться ці інженерні споруди. Для цього потрібно провести цілий ряд процедур інженерно-геодезичного характеру. Зокрема, це зйомка комунікацій і подальше складання графічного плану за результатами зйомки.
Найбільшу складність представляє вивчення саме підземних комунікацій. Всі підземні системи діляться на трубопроводи, колектори, лінії кабелів. Чим густіше забудована територія, тим більше на ній комунікаційних ліній. Це водопровід, газопровід, каналізація, лінії електропередач, зв'язку, системи опалення та інші. Якщо місцевість слабо забудована чи не забудована взагалі, то комунікації обмежуються кількома ключовими магістралями і лініями електропередач.
Зйомка підземних комунікацій може бути як виконавча, так і топографічна. Виконавча зйомка необхідна в ході будівельних робіт, а також після їх завершення. Єдина умова - це незасипані траншеї на момент проведення знімальних процедур. Завдання зйомки - дослідження інженерних мереж, а також пошук розташування підземних ліній. Перед тим як засипати траншеї, необхідно зняти всі колодязі, люки, поворотні кути і осьові точки, а також всі ті місця, де є схили лінії, відбувається зміна діаметрів або місця, з яких починається відгалуження. Також для кожної окремої комунікаційної системи є свої вимоги щодо ключових елементів зйомки.
Якщо говорити про зйомці комунікацій, які вже є і тривалий час функціонують, то вони виконуються шляхом топографічної зйомки. Здійснюється воно тоді, коли дані виконавчих досліджень застаріли або недостатньо точні або не викликають довіри з боку інженерів або будівельників.
Алгоритм та послідовність дій при топографічної зйомки підземних комунікацій визначається індивідуально для кожного конкретного випадку. Залежить вона від індивідуальних характеристик самого об'єкта, доступності предмета зйомки і повноти і точності попередніх графічних матеріалів даного об'єкта.
Фахівці нашої фірми проведуть будь-який з видів зйомки підземних комунікацій, як виконавчу, так і топографічну з застосуванням необхідного професійного обладнання. На підставі зйомки ми складемо докладні звіти і плани, щоб будівельний процес і розташування конструкцій були виконані правильно і безпечно.