moc.liamg%40198790zedoeg
Завершальним етапом будь-якого геологічного дослідження є підготовка звіту. Звіт про геологічну дослідженні земельної ділянки складається з таких розділів:
Вступ;
Геологічний аналіз ділянки з основними показниками ґрунтів;
Аналіз рельєфу ділянки;
Висновки;
Список літератури.
Введення являє собою описову частину, розташування ділянки, кліматичний регіон (і т. д.). Зміст інших розділів розглянемо більш докладно.
ГЕОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ДІЛЯНКИ З ОСНОВНИМИ ПОКАЗНИКАМИ ҐРУНТІВ
В цьому розділі наші фахівці наводять опис всіх геологічних робіт, які виконувалися на ділянці, і додається складена геологічна схема ділянки. Також в цьому розділі наводяться основні показники грунту на ділянці, певні лабораторним методом:
природна вологість;
вологість на межі пластичності;
число пластичності;
показники текучості;
щільність частинок грунту;
щільність грунту;
коефіцієнт пористості;
коефіцієнт фільтрації;
гранулометричний склад грунту;
вміст органічних речовин;
компресійні випробування;
випробування на зсув;
спеціальні лабораторні дослідження;
стандартне ущільнення грунту;
водна витяжка грунту.
Розглянемо необхідність визначення цих їх застосування при геологічному аналізі грунту для будівництва об'єкта.
Природна вологість - буває об'ємна і вагова Цей показник використовується для оцінки трудовитрат при підготовці котловану під фундамент.
Вологість на межі пластичності - це вологість грунту при переході з твердого стану грунту в рідке. Цей показник дуже важливий для визначення типу фундаменту і оцінки його стійкості.
Число пластичності - це ступінь глинястості грунту і його здатність утримувати воду. Наші фахівці визначають цей показник для визначення стійкості фундаменту при переувлажненной грунті.
Показники плинності - це відношення вологості грунту до пластичності. Показник важливий для розрахунку міцності фундаментів будівель.
Щільність частинок грунту розраховується для подальшої оцінки пористості грунту.
Щільність грунту наші фахівці визначають лабораторним способом. Показник необхідний для визначення коефіцієнта ущільнення грунту.
Коефіцієнт пористості потрібен для прогнозування усадки грунту на місці будівництва будівлі або споруди.
Коефіцієнт фільтрації - це швидкість фільтрації води крізь основну породу ґрунту. Ми визначаємо цей показник для оцінки можливості розмиву фундаменту будівлі.
Гранулометричний склад грунту - це процентний вміст в грунті або грунті часток різного розміру. Параметр дуже важливий для оцінки можливих просідань ґрунту під фундаментом.
Вміст органічних речовин - це процентний вміст органічних залишків в грунті. Цей показник визначається нашими фахівцями лабораторним методом.Компрессионные испытания проводятся для определения деформационных свойств почвы.
Компресійні випробування проводяться для визначення деформаційних властивостей грунту. При цьому виходять дані про просідання грунту в умовах, коли навантаження точно невідома.
Випробування на зрушення грунтів і грунтів дуже потрібні для правильного розрахунку міцності фундаменту і запобігання його зсуву.
У місці майбутнього будівництва грунт може виявитися розпушеним. Тому наші фахівці завжди проводять перевірку стандартного ущільнення грунту.
За допомогою водної витяжки грунту оцінюється ступінь забруднення грунту і його мінералізація
АНАЛІЗ РЕЛЬЄФУ ДІЛЯНКИ
В цьому розділі описується поверхня ділянки, визначаються типи рельєфу земної поверхні, дається опис ерозійних процесів грунту.
Важливо! Оцінка ерозії ґрунтів дуже важлива для забезпечення надійності майбутньої будівлі або споруди.