moc.liamg%40198790zedoeg
У геодезії є маса специфічних понять, які використовуються в професійній сфері. Серед них виділяється таке поняття як репер. Репером називаються знаки, які закріплюються у певних місцях окремої території. В яких саме місцях закріплюються точки репера, фахівці визначають нівеліром, а за основу беруться стандартні величини. На кожному закріпленому репері повинна бути обов'язкова марка у формі диска, на яку нанесений індивідуальний номер. Мережа реперів в сукупності становить державну мережу. Висоти, зазначені реперами, що входять в таку мережу, служать хорошою підмогою для фахівців при виконанні топографічної зйомки та інших геодезичних процедур.
Крім геодезії репери можуть використовуватися і в інших областях, наприклад, у науковій діяльності. У цьому випадку використовуються вікові репери. Вони являють собою різновид знаків, які систематизовані і розташовані в чітко встановлених спеціальними документами точках. Служать вони, в основному, науковим цілям.
Існує ще два різновиди реперів в залежності від дальності розташування їх один від іншого. Так, фундаментальні репери закладаються на відстані 50-80 км, а рядові репери - на самій невеликій відстані - 5-7 км. Рядові репери можуть поділятися залежно від того місця, куди вони встановлюються на ґрунтові, скельні або стінні.
В геодезичних роботах, пов'язаних з будівництвом нових об'єктів, частота установки реперів, практично не вимірюється кілометрами. Тут все набагато простіше, закріплення реперів має локальну структуру. Саме з геодезичної розбивки ділянки, винесення осей в натуру і закріплення точок репера і починається будівельний процес. В залежності від масштабів ділянки і передбачуваного об'єкта реперних точок може бути кілька, починаючи від трьох і більше. Кожна має свої координати і свою висотну відмітку. Точки визначаються координатами X і Y, а висотна точка - Н. Як правило, коли справа доходить до закріплення реперами, вже виконана осьова розбивка і фахівцям не потрібно заглиблюватися в X і Y координати, а досить тільки зайнятися висотним визначенням. Потрібно визначити нижні оцінки кожного з елементів - підстави, колон, перекриттів і балок.
Репери, які закріплюються на ділянці, можуть ділитися на постійні і тимчасові. Тимчасові являють собою ті знаки, які закріплюються виключно на той період, коли проводяться геодезичні вишукування, будівельні або реконструкційні роботи. Це можуть бути бетонні, дерев'яні або металеві стовпчики. Постійні репери і складають вищезгадану державну мережу і закріплюються підземно. Вони повинні бути закріплені так, щоб простояти на цьому місці довгі роки.
Точність при закріпленні репера дуже важлива в будівельному процесі. Адже від цього залежить правильність подальших проектних робіт та будівництва. Тому даною послугою потрібно надати особливе значення і довірити професіоналам нашої команди.