moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Встановлення меж земельної ділянки

Кожна точка земної поверхні має свої широту, довготу і висоту. За допомогою спеціальних приладів можна як визначити координати будь-якої точки на поверхні Землі, так і винести в натуру одну або іншу точку, маючи її координати. По цим даним відбувається встановлення меж земельної ділянки.

Встановлювати межі своєї ділянки треба своєчасно, а не чекати, поки сусіди затиснуть Вас своїми землеволодіннями, на які вони вже оформили документацію. Ділянка повинна мати кадастровий номер. Зареєстровані права мають перевагу перед незареєстрованими. Тому при виникненні межових спорів правий буде той із сусідів, хто має належним чином оформлені папери.

Якщо провести геодезію і встановлення меж земельної ділянки в натурі, то громадянин (який купляє, або йому дарують землю) буде чітко бачити межі власної землі. Якщо громадянин вирішив придбати землю, а межових знаків немає, то йому слід запросити землевпорядника, щоб той зробив встановлення меж земельної ділянки.

Самостійно визначити межі власник не може. Він зобов’язаний отримати згоду сусідів щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі. По завершенні процесу вони підпишуть акт про згоду з встановленими межами. Сусіди також можуть (за власним бажанням) сплатити частину вартості межових знаків.

З початку проведення земельної реформи, з 1992-го року, законодавством постійно передбачалось, що межі земельних ділянок повинні закріплюватися в натурі межовими знаками. Нажаль, впродовж 20 років при виділенні ділянок межі закріплювалися кілочками, а то і взагалі нічим не закріплювалися. Тож за межові знаки правили паркани і дерева. Вони іноді руйнуються або переносяться. Щоб з’ясувати правду, треба зробити встановлення відновлення меж земельних ділянок.

Межі землеволодіння проходять між кутовими точками. Кожна з цих точок має свої координати. Ці дані можуть бути на руках у власника, а в разі їх відсутності геодезист по кадастровому номеру зробить запит в Держземагентство і отримає їх. В програмі Excel формується файл, який потім переноситься в тахеометр. Прилад встановлюється на земельній ділянці, і за допомогою супутникового оболаднання визначаються його координати. За допомогою відбивача встановлюється положення кожної кутової точки. Поворотні точки закріплюються спеціально розробленими межовими знаками. Встановлення меж земельної ділянки передбачає застосування знаку, для виготовлення якого використовується витривалий полімер. В спеціальний паз вміщується металева марка. На неї нанесено методом лазерного гравірування унікальний номер з 10 символів та штрих-код. Металева марка захищає знак від підробок і дозволяє автоматизувати облік та ідентифікувати межовий знак, а також дозволяє запобігти впливу корозії та гарантує довговічність виробу в умовах природного навколишнього середовища.

Межові знаки позначають кордони ділянок усіх видів цільового призначення. Якщо встановлення меж земельної ділянки в натурі виконується для земель, які громадяни використовують спільно, або передають в оренду, межові знаки можуть бути закріплені по окружній межі масиву, або занурені в грунт на глибину 60 см, щоб не створювати перешкод землекористуванню. Заглиблені знаки відшукують металошукачем.

Для встановлення відновлення меж земельних ділянок слід залучати спеціалістів нашої компанії, в штаті якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники. Укладається договір, на підставі якого буде складена технічна документація. Наявність досліду у фахівців та найсучаснішого обладнання гарантує якість встановлення меж земельної ділянки.