moc.liamg%40198790zedoeg
За нинішнім законодавством у різних містах і населених пунктах дозволяється приватизувати ділянки з різними площами, наприклад, в Підгородному це всього лише 10 соток, в Новоалександрівці - 15 соток, в селі Спаському ця цифра становить 25 соток на одного власника одним кадастровим номером. У великих містах як Дніпро і Київ на одну ділянка прилягає 6 соток. Тобто, якщо у вас є земельна ділянка, то перед приватизацією потрібно обов'язково перевірити її площу. Щоб не бути здивованим, коли вам принесуть нові документи не всю землю, що вам належить.
Визначення фактичних меж ділянки необхідно здійснювати під час:
поділу земельної ділянки між кількома власниками або спадкоємцями;
визначення цільового призначення земельної ділянки;
встановлення загальних меж земельної ділянки;
оскарження меж земельної ділянки.
В загальнодоступній кадастровій карті можна знайти і онлайн перевірити всі площі, як своєї ділянки, так і ділянки сусідів, причому площа повинна збігатися з тими держ актами, що у вас на руках, навіть якщо вони і 85-го року давності. Змінитися може лише конфігурація і кількість поворотних точок. Наприклад, якщо ваш сусід розділив свою ділянку навпіл і продав одну частину, то на вашій межі з'явиться в реєстрі і в усіх наступних виписках з реєстру прав власності земельними ділянками ще одна проміжна поворотна точка. Вона буде показувати межі стику 3-х сусідів та її координати будуть загальними для всіх сусідів.
Отже кілька прийомів для підрахунку площ ділянки, так сказати план дій:
будь-яким з геодезичних приладів виробляємо вимір координат поворотних точок Х,У;
координати цих точок заносимо в креслярську програму. На практиці часто ділянки не являють собою прості геометричні фігури та їх прорахунку не вистачає лінійних промірів довжини, потрібні ще й виміри кутів повороту по точках;
у креслярській програмі ми замикаємо контур з полілінії (неправильний багатокутник), виділяємо цю фігуру і в її властивостях отримуємо точну площу, причому якщо виміри координат Х,У вироблялися з точністю до міліметра, то й площа буде прорахована з точністью до квадратного міліметра.
Також, якщо використовувати в своїх розрахунках третю просторову координату Z, то можна прорахувати похилу площу комплексної площини земної поверхні. На даний момент координата Z у земельному кадастрі не використовується.
Окремо варто звернути увагу на видобуток координат важкодоступних точок, вони визначаються непрямими методами, рішенням геодезичних задач, зарубок, в пост обробці додатковими графічними побудовами на комп'ютері.
Якщо у вас є документи на ділянку з вказаною площею і кілочки або огорожі на місцевості, то скористайтеся послугою компанії geodez.com.ua перевірки фактичної площі земельної ділянки.
В результаті виробництва комплексу геодезичних вишукувань ви отримаєте виконавчу схему межових знаків та огорож з прив'язками до жорстких контурів. На схемі буде прорахована і підписана фактична площа ділянки, та вказані місця та ділянки невідповідностей документів на земельну ділянку з фактичним розташуванням розбитих кілочків кордонів і парканів, усіх будівель на ділянці.
Ці отримані документи підкріплюються дозвільними документами на геодезичну діяльність, що має законні підстави на переміщення огорожі і кілочків в проектне, законне становище, в судовому і усно договірному порядку з сусідами.
Як і більшість геодезичних робіт, визначення фактичних меж земельної ділянки здійснюється в кілька послідовних етапів: підготовчий, польовий і камеральний.
На вартість даних робіт впливають площа, віддаленість ділянки, а також складність рельєфу. Здійснення додаткових вимірів також впливають на вартість даних робіт. Чим більше спеціаліст витратить часу на визначення кордонів, тим вище буде вартість.
Будемо раді перевірити і визначити фактичну площу вашої ділянки.