moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Висотна вертикальна зйомка

Знімальний процес - це невід'ємна складова геодезичних вишукувань. Основний вид зйомки - це топографічний. Робиться він на будь-яких роботах з ділянкою у відповідному масштабі та в певній системі координат. Топографічна зйомка буває різною, залежно від переслідуваних нею цілей. Так, виділяється горизонтальна або планова зйомка, вертикальна висотна, а також комбінована - тип, що з'єднує два попередніх.

Вертикальна зйомка - це частина топографічного дослідження по вивченню висотних відміток території. Проводиться вона в тих випадках, коли потрібно отримати докладні відомості про рельєфні особливості території. Подібне дослідження, як і будь-який інший топографічний вигляд, необхідно для розробки проекту конструкції - від житлового будинку до інженерних споруд. Крім стадії проектування, вертикальна зйомка в нагоді і на етапі земляних робіт для того, щоб правильно їх розрахувати. В цілому, даний вид зйомки допоможе уникнути помилок в проектуванні, які в подальшому можуть проявитися у вигляді калюж або стічних канавок.

Актуальний і затребуваний напрямок, для якого важлива саме висотна зйомка - це спортивні об'єкти. Футбольні, тенісні та інші майданчики повинні бути розраховані з граничною точністю з урахуванням всіх нерівностей та інших особливостей. Саме тут важлива ідеальна правильність.

Коли мова йде про вертикальну зйомку, то рельєф виражається числовими відмітками. При цьому повинна бути задана певна система висот, а також горизонталі. Горизонталі - це замкнуті лінії, які з'єднують між собою ті точки, які мають однакові оцінки.

В ході вертикальної геодезичної зйомки розробляються карти і плани, на яких ухил робиться саме на рельєф. Кожна, навіть найдрібніша деталь, повинна бути відображена на картографічних матеріалах. Це і наявні ухили, і височини, низовини, і різкі перепади висот.

Щоб правильно зафіксувати кожен елемент місцевості та кожну її особливість, висотні вертикальні геодезичні дослідження повинні проводитися тільки компаніями, які спеціалізуються на наданні геодезичних послуг і мають на це відповідні дозволи. Природно, якісна зйомка неможлива без використання професійних приладів. Для будь-якого виду топозйомки застосовуються електронні тахеометри, навігаційні приймачі GPS, а також нівеліри лазерного типу. Таке обладнання допомагає і прискорити весь процес і зробити його набагато якісніше порівняно з дослідженнями минулих років. Адже тоді для вертикальної, лінійної та комбінованої зйомок використовувалося тільки оптичне обладнання. Це могло призвести до великих погрішностей.

Від рельєфною висоти перерізу залежить складність і, відповідно, вартість робіт. Також на обсяги робіт впливає і сам характер рельєфу. Якщо місцевість відносно рівна, то процес завершиться швидко. Але в тому випадку, якщо на ділянці спостерігаються різкі висотні перепади - потрібно більше часу і зусиль.

Необхідно також пам'ятати, що з часом будь-який топографічний план або карта втрачають свою актуальність. Тому, цілком можливо, що проведена колись висотна вертикальна зйомка вашоъ ділянки вже застаріла і потрібно оновити дані. У цьому та всіх інших випадках провести дану процедуру вам допоможе наша компанія. Наші сертифіковані фахівці у своїй роботі застосовують тільки нове обладнання та успішно справляються з дослідженням навіть найскладніших у рельєфному плані ділянок.