moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Винос ділянки в натуру

Винос ділянки в натуру – це одна з основних геодезичних процедур землевпорядного спрямування. Вона полягає в закріпленні поворотних точок усіх сторін і кутів території на місцевості за допомогою межових знаків. Якщо ви жодного разу не стикалися з землевпорядними процедурами і геодезією, варто сказати, що межові знаки – це ті ж самі кілочки, виготовлені з бетону або заліза, які забиваються в землю на потрібних точках.

Щоб замовити процедуру винесення меж потрібно надати документ, який підтверджує право володіння цією ділянкою. Як правило, таким документом виступає державний акт. Якщо мова йде про орендовані території, то потрібно надати договір оренди. Крім правовстановлюючого документа потрібно мати на руках і кадастрові матеріали. Якщо у замовника є кадастровий номер, то процедура пройде набагато швидше, адже за вказаними там відомостями координати ділянки легше відшукати в базі даних.

Принцип проведення процедури під назвою винос ділянки в натуру полягає в тому, щоб взяти координати з бази даних і перенести їх на ділянку з максимальною точністю. Щоб добитися такої граничної точності та об'єктивності, фахівці нашої фірми використовують професійні геодезичні прилади. З їх допомогою перенести точки можна з точністю аж до 1-2 см.

Існує кілька приводів, щоб замовник звернувся в нашу компанію за послугою виносу меж ділянки:

якщо потрібне об'єднання чи поділ земельних ділянок;
вступ у права володіння територією – покупка ділянки, обмін, дарування, оренда;
судові розгляди, предметами спорів в яких виступають земельні ділянки;
у разі втрати правовстановлюючих документів на ділянку або межових знаків, якими були закріплені кордони.
Незалежно від приводу замовником послуги може виступати діючий власник земельної ділянки, який раніше не проводив процедуру винесення меж або не оформив земельну документацію належним чином. Якщо були загублені або зміщені межові знаки, процедуру доведеться повторити. Також замовником може виступати людина, яка ще не стала власником ділянки, але збирається її придбати. Перед здійсненням операції краще перевірити межі території, щоб бути впевненим у правильності документації. Ще одна група замовників – це будівельники та проектувальники, яким знання про правильні межі необхідні для того, щоб правильно розташувати нову будівлю щодо меж ділянки з дотриманням усіх норм.

У процедури винесення меж ділянки в натуру є одна ключова особливість. Важливо не просто провести процедуру винесення і закріпити ключові точки межовими знаками, але і виконати узгодження отриманих даних. Погодження меж території здійснюється на завершальному етапі всієї процедури. Після того, як кордони встановлені, наші інженери складають Акт виносу в натуру. У ньому повинні розписатися всі власники суміжних територій. Отже, при проведенні самого виносу всі зацікавлені особи повинні бути присутніми на дільниці, щоб ні у кого не виникло претензій щодо об'єктивності процедури. Якщо один з сусідніх землевласників відмовляється підписувати Акт узгодження, то це привід для звернення в суд. Адже без усіх підписів Акт є недійсним. Разом з фахівцями нашої фірми така важлива процедура як винос ділянки в натуру пройде максимально швидко, результати будуть точним, а документи складені відповідно до всіх норм.