moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Винесення осей у натуру, закріплення будівельних осей

Будь-яке будівництво починається з геодезії. На передпроектному етапі це топографічні вишукування. Відразу після складання проектної документації настає етап геодезичної розбивки й винесення осей, їх закріплення з складанням акту і схеми розбивки. Винесення осей в натуру - це процес, при якому переносяться точки з відомими параметрами з проекту в натуру. При цьому дотримується точність даних, що вказані в проекті. Слід пам'ятати, що винесення осей в натуру дуже відповідальний етап, тому помилки тут неприпустимі. У даній статті я хотів би звернути увагу на важливість цього етапу. Наприклад у нас є будівельний майданчик. На руках є готовий проект для розбивки фундаменту ряду. По всім будівельним нормам і правилам за точність і правильність виконання проекту посадки відповідає ЗАМОВНИК. Тобто при введенні в експлуатацію за стан будівлі в плані і по висоті запитають контролюючі органи з замовника. Замовник же в свою чергу передає будівельні осі, їх закріплює, надає документи на їх законне місце. Підстава для передачі осей є вчасно складена і підписана зацікавленими сторонами схема осей і відповідний акт прийому передачі геодезичної розбивочної основи для будівництва.

Зацікавленими сторонами є:

представник замовника, що передає осі;
представник підрядної організації, що приймає осі для будівництва;
представник геодезичної організації, що виконує розбиття;
назва разбивочного креслення, з представником проектної організації.
І лише в разі правильно складеного креслення можна приступати до будівництва.

Починайте будувати правильно, з нашою компанією.

Іноді буває, що будівельна організація не справляється зі своїми обов'язками і на її місце приходить нова фірма. Період зміни становить менше одного дня. І тільки при трьох факторах зміна відбувається безболісно для самого об'єкту

наявність акту передачі осей;
наявність наочної схеми закріплення геодезичних точок, із зазначенням їх координат, зазначенням координат самих осей в кресленні;
наявність та збереження геодезичних осьових пунктів, жорстко закріплених на будівельному майданчику поза зоною просідання грунту і гарної видимості між собою.
Геодезисти, як правило, беруть розбивочні креслення і перетин осей, що перебувають у лівому нижньому куті приймають за 0,0. Саме нижній лівий тому, що в геодезії координата Х йде вгору по кресленню строго на північ, а координата У відповідно праворуч на схід, система координат Гаусса-Крюгерра (в шкільній ж геометрії Х прямував вправо, а У - догори це Декартова система координат).

Окремим документом є передача репера на майданчик. Реперна відмітка важлива тому, що всі мережі навколо майданчика а також під'їзні шляхи, так сказати з'єднання будівництва з навколишнім світом.

Я, як геодезист, що бачив не одну сотню будівництв, рекомендую закріплювати геодезичні осі білою фарбою на жорстких об'єктах, таких як будівлі, огорожі, бордюри, колони, фундаменти, люки.

Тимчасові кілки доцільніше ставити з арматури діаметром 6-8 мм, на глибину до 0.5м.

Від закріплених геодезичних осей можна вести розмітку:

котловану;
паль;
інженерних мереж;
фундаментів;
дверних і віконних прорізів;
колон;
перекриттів;
покрівлі;
фінального благоустрою та вертикальне планування.
Звідси випливає, що винесені осі зі схемою закріплення і актом прослужать для вас протягом всього будівництва і підійдуть для всіх підрядних організацій та контролюючих органів. І позитивно вплинуть на правильність виконання навіть самого складного проекту.

Ми рекомендуємо перед розбивкою осей скористатися послугою ВИНОС МЕЖІ ДІЛЯНКИ ВНАТУРУ, і розбивати осі вже від свіжих колів меж ділянки землекористування, взятих з реєстру земельного кадастру.