moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Винесення осей будівлі в натуру

Для того щоб якісно побудувати будь-який об'єкт, незалежно від розмірів і призначення, на всіх етапах необхідно провести безліч досліджень, підготувати всіляку документацію, здійснити безпосередньо будівельні роботи і т.п.

Виконання кожного етапу бажано довіряти тільки професіоналам, таким як співробітники нашої компанії, які відповідають за якість виконуваної роботи і мають значний досвід. В іншому випадку Ви ризикуєте тим, що об'єкт в результаті може вийти з дефектами, або взагалі аварійний. І це все тому, що на якомусь етапі в розрахунки або документи закралася помилка, яка і потягнула за собою виникнення нових неточностей. Саме тому при проведенні будівельних робіт прийнято здійснювати виконавчу схему, для того, щоб визначити, наскільки виконана частина проекту відрізняється від запланованої схеми.

Одним з найважливіших етапів є винос осей будівлі в натуру. Якщо говорити максимально просто, це процес перенесення проекту на місцевість. Природно, ця процедура вимагає від виконавців максимальної точності і зосередженості, так як саме за встановленими фахівцями віх в подальшому будуть здійснюватися роботи по створенню котловану, закладці фундаменту і т.п. І якщо осі будуть винесені некоректно, це однозначно призведе до того, що вже на етапі зведення будівлі виникнуть певні проблеми, а згодом об'єкт може стати аварійним, що спричинить за собою небезпеку для проживаючих в ньому людей.

Зрозуміло, що для виконання такої процедури, як геодезична розбивка, необхідно мати відповідні графічні схеми. Для чого вони потрібні? Не можна будувати будинок просто так, на будь-якому місці, яке підходить за умовами і характеристиками грунтів. В обов'язковому порядку повинна бути виконана прив'язка об'єкта до будь-якого доступного існуючого інженерній споруді, для якого відомі всі необхідні координати. В ідеалі це точка загальної геодезичної мережі, однак, вони зустрічаються досить рідко, і можуть бути розташовані занадто далеко. В такому випадку прив'язку можна орієнтувати на що проходить поблизу червону лінію, будь-яке велике будівлю і т.п.

Крім того, в обов'язковому порядку повинен бути в наявності топографо-геодезичний план ділянки і схема розбивки осей будівлі. Саме керуючись цим документом, і здійснюється процес геодезичної розбивки. Ці роботи проходять в кілька етапів, при цьому наші фахівці використовують високоточну апаратуру, яка дозволяє розміщувати віхи в необхідних точках з мінімальною похибкою.

Спочатку проводиться винесення основних осей об'єкта (або їх ще називають головними). На даному етапі вони найбільш важливі, тому що позначають найголовніші стіни об'єкта і окреслюють його периметр на місцевості. Після цього, орієнтуючись на головні осі, територія розбивається більш детально, тобто проводяться додаткові осі, які виносять на місцевість більш дрібні частини будівлі. В кінці проводяться найбільш деталізовані роботи. Всі осі в обов'язковому порядку зберігаються під час проведення будівельних робіт, щоб завжди була можливість перевірити і проконтролювати процес зведення будівлі.

На нашому сайті Ви можете знайти інформацію не тільки про геодезичної розбивки і геодезії ділянки, але і про такі види досліджень, які проводяться нашими співробітниками, як геодезична зйомка, топографічна зйомка, інженерно-геологічні спостереження, гідрогеологічні дослідження і т.п.