moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Винесення меж ділянки в натуру на місцевості

Винесення меж ділянки в натуру необхідно проводити для державної реєстрації земельної ділянки. Послуга виносу меж ділянки в натуру на місцевості представляє собою комплексну перевірку відповідності офіційних документів на земельну ділянку з фактичним його положення на місцевості. Потреба у відновленні кордонів і винос ділянки в натуру виникає у разі зміни господаря ділянки, а також при установці нового паркану. Так само до перевірки кордонів вдаються при спірних ситуаціях між сусідами.

Працюємо, як кажуть, від виробника, за найбільш вигідною ціною на винос в натуру меж ділянки у місті. Низька вартість досягається виключенням із переліку робіт бетонування стовпчиків, економимо на матеріалах, але не на точності. Для початку робіт нам необхідно прислати кадастровий номер на ел. пошту.

Межі ділянки потрібно перевіряти як приватним особам, так і промисловим об'єктам, при наявності Держ Акту на ділянку форма власності на результати виносу значення не мають.

Для початку роботи з винесення земельної ділянки в натуру потрібно від вас:

кадастровий номер, наприклад 3221655100:01:047:0052;
прізвище господаря або назва організації;
копія Держ Акта;
адреса ділянки, де буде проводитися винос в натуру меж земельної ділянки;
забезпечити доступ на об'єкт наших фахівців;
точка на карті гугла або яндекса;
на даному етапі визначається вартість робіт.
Всі ці дані для виносу меж земельної ділянки в натуру не обов'язкові, інформація дублюється. У нашій практиці були випадки винесення та відновлення меж ділянки тільки маючи один з переліку вихідних даних. Але для перевірки, щоб винос земельної ділянки в натуру пройшов з максимальною точністю, ми намагаємося здобути як можна більше інформації.
Перед початком роботи з винесення меж ділянки клієнт має право вимагати від нас:

сертифікат інженера-геодезиста, який буде безпосередньо виконувати винос ділянки в натуру (усі сертифіковані інженери-геодезисти занесені в загальнодоступний реєстр сертифікованих, кожен бажаючий клієнт може перевірити спеціаліста в базі даних Держземагенства України);
повірку геодезичного приладу;
договір на винос в натуру меж земельної ділянки;
копії статутних документів підприємства;
приклади реалізації подібних проектів.
Від надходження замовлення на винос в натуру меж ділянки до забивання кілка на ділянці може пройти від 1 години до 1-го дня, що ніяк не збільшує ціну, а тільки знижує її.

Маючи на озброєнні новітнє геодезичне обладнання, завдання виносу точок на місцевості виконується протягом 1-3 хвилин, причому швидкість ніяк не позначається на точності. Як правило сама процедура, за якою виконується винос в натуру меж, виставлення 5-ти кілочків меж ділянки до 20 соток займає від 15 до 30 хвилин. При певних умовах винесення меж неможливо виконати за один виїзд, це пов'язано з доступом до мобільного інтернету, функціонуванням сервера.

Основні етапи процедури виносу меж в натуру:

підготовчий - проводиться збір даних про ділянку. В ідеалі ділянка повинна бути приватизована, мати держ акт та кадастровий номер. По кадастровому номеру геодезична організація дає запит у Держземагентсво, у відповідь отримуємо обмінний файл на ділянку, в цьому файлі міститься вся необхідна для виносу меж земельної ділянки інформація (геодезичні координати поворотних точок на ділянці, площа, дані про попередніх господарів). Перевіряємо площу ділянки по координатах і з документами. На факт законності кадастрового номера можна попередньо перевірити загальнодоступній кадастровій карті. Складаються відповідні супутні документи і акти виносу. Визначаємо необхідну точність виносу ділянки в натуру, яку потрібно досягти (місто - 10 см, селище - 30 см, земельні паї 1-3 метра в залежності від площі). Дані про точність виносу кілочків беруться з технічної інструкції на виробництво геодезичних робіт.
польовий етап, з якого починається винос меж земельної ділянки в натуру, - виходячи з умов на ділянці (поле, ліс, місто) і заданої точності - підбираємо необхідні методи і прилади. Забиваємо кілки, за бажанням замовника межові знаки можуть бути встановлені антивандальні, невидимі, розмітка під установку паркану з виносками, сам паркан. Інформація про конструкції межових знаків знаходиться в технічній інструкції. Після установки кілочків, всі точки обов'язково переміряются, також вимірюванню підлягають всі об'єкти на місцевості - паркани, будинки, бордюри, дерева. Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок.
камеральний - по приїзду в офіс, фахівці обробляють всі дані по винесенню меж земельної ділянки в натуру, порівнюють фактичні координати з проектними, складають виконавчу схему положення межових знаків. Перевіряють фактичні площі землекористування як самої ділянки, так і всіх сусідів. У разі виникнення спірних ситуацій перевіряється не одна проблемна межа, а всі без винятків.
В результаті проведеного комплексу робіт по винесенню меж земельної ділянки замовник отримує на ділянці кілочки поворотних точок ділянки, та документальне підтвердження їх законності.

Отримані дані можуть бути використані: при установці нового паркану, при спірних ситуаціях, при визначення на місцевості самої ділянки без явних його контурів.

Супутні послуги, які ми можемо запропонувати: установка паркану, топографічна зйомка, посадка будівлі на місцевості, будівництво самого будинку.