moc.liamg%40198790zedoeg
Відновлення втрачених меж земельної ділянки, установка нових, види межових знаків, маркери, оповіщення власників сусідських наділів, штрафи за самовільне перенесення і псування межових знаків - простими словами про складні норми Закону України.
Відновлення втрачених меж земельної ділянки за допомогою процедури винесення меж ділянки повинна проводитися при пошкодженні або повному руйнуванні межових знаків. Норми і порядок відновлення меж земельної ділянки в натурі декларує Інструкція про відновлення меж земельних ділянок, а саме - пункт 4. Відновленням межових знаків повинен займатися власник землеволодіння, в той же час він має право вимагати дії сприяння реалізації цієї процедури від власника суміжної земельної ділянки.
Сама процедура проводиться з посиланнями на заздалегідь складену і затверджену земельну документацію. При втраті планів місцевості і всієї іншої технічної документації в цілому, проводиться повторне її складання. Як правило, складанням технічної документації на ділянку і нанесенням меж ділянки займається одна і та ж компанія. Якщо це юридична особа, то в штаті цієї юридичної особи повинно бути не менше двох сертифікованих співробітників, які мають спеціальну освіту. Якщо це фізична особа-підприємець, то він повинен мати ліцензію, досвід і відповідну освіту.
ВІДНОВЛЕННЯ МЕЖОВИХ ЗНАКІВ ПРИ ВТРАТІ ТЕХДОКУМЕНТАЦІЇ
Якщо документи, що описують технічні характеристики земельних наділів, були загублені і, одночасно, межові знаки перестали бути явно помітними (часткове руйнування, повне руйнування), то які права мають власники суміжних ділянок, які правила поділу земельної ділянки в такому випадку?
При повторному складанні документів кожному з власників суміжних наділів «віддаються» однакові за площею «шматки» від (умовно) спільної ділянки.
ВИДИ ПРИКОРДОННИХ ЗНАКІВ, МАРКУВАННЯ
Установка нових межових знаків проводиться за допомогою маркування кордонів території, маркування наноситься на конструкції одного з трьох дозволених видів:
стабільна конструкція, що складається з 4 частин;
металева конструкція у вигляді труби, радіусом від 1.5 до 3.5 см // висотою від 0, 8 м до 1 м. Маркування межі такого виду проводиться так: у верхній частині стовб з’єднується з пластиною з металу, на яку і наноситься незмивною фарбою позначки;
дерев'яні межові мітки, радіус яких не менше 5 см, необхідна висота даних міток повністю порівнянна з металевими аналогами. Нижня і верхня частина дерев'яної межі забезпечена окремими елементами. Верхня частина - закріпленим місцем для маркування, нижня частина - хрестовина-тримач.
Кожен з встановлених межових знаків в місці для написів маркується індивідуальним номером, що складається з 14 цифр.
Найпоширенішою конструкцією для маркування кордонів індивідуальних або комунальних ділянок вважається межовий знак 1 типу, межові знаки другого і третього типу, які, безумовно, є більш експлуатаційно тремкими, можуть встановлюватися за бажанням власника земельної ділянки або ж виконавця, який проводить процедуру винесення меж земельної ділянки в натуру.
Увага! Точки знаходження встановлених межових знаків стандартизованих зразків завжди прив'язується до пунктів державної геодезичної мережі.
ДОПУСТИМА ПОХИБКА ПІД ЧАС УСТАНОВКИ МЕЖОВИХ ЗНАКІВ В МІСТАХ ОБЛАСНОГО ПІДПОРЯДКУВАННЯ, РАЙОННОГО, СЕЛАХ, СЕЛИЩАХ
Допустима помилка при установці межових знаків не повинна перевищувати наступних значень:
винесення меж Київ (більш докладно про порядок тут), установка межових знаків в обл. центрах, містах обласного перепідпорядкування - 10 см;
містах без статуса обласного підпорядкування, селищах - 20 см;
селах - 30 см.
Допустима похибка при маркуванні та встановленні межових знаків для ділянок землі, які не включені в межі населених пунктів:
для територій з площею до 10 гектарів - не більше півметра;
більше 10 гектарів - не більше двох з половиною м.
ОПОВІЩЕННЯ СУСІДІВ
Під час установки прикордонних (межових) знаків обов'язково проводиться розсилка повідомлень для власників або осіб, які орендують сусідні ділянки. Повідомлення повинні бути доставлені до адресата в строк не менший ніж за 5 робочих днів до передбачуваної дати першого етапу установки межових знаків.
Повідомлення про майбутні роботи має бути передано фіксованим способом зв'язку, це може бути телеграма, рекомендований лист, кур'єрська доставка. Як правило, нові або загублені кордони, позначені умовними межовими знаками, визначаються обов'язково підчас присутності власників або користувачів сусідніх земель, можливо, їх довірених.
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПРОТОКОЛ: ШТРАФИ ЗА САМОВІЛЬНЕ ПЕРЕНЕСЕННЯ МЕЖ, ПСУВАННЯ МЕЖОВИХ ЗНАКІВ
За самовільне перенесення межових позначень в Україні передбачена адміністративна відповідальність.
Адміністративна відповідальність за порушення правил користування земельними ділянками передбачає штрафні санкції в розмірі (максимум):
до 100 неоподатковуваних дохідних мінімумів для посадових осіб (за самовільне зайняття земельної ділянки);
до 10 таких же неоподатковуваних доходів для осіб, що навмисно знищили межові знаки приватних земель;
до 7 неоподатковуваних мінімумів для осіб, дії яких спричинили пошкодження межових знаків (сіножаті, пасовища та інше) ділянок в державному володінні.