moc.liamg%40198790zedoeg
Світ не стоїть на місці. Раніше викопіювання з кадастрової карти виготовлялося виключно в паперовому варіанті з паперового носія, іншими словами робили ксерокс з карти або плану. З часом весь світ усвідомив, що кадастр усіх земель країни повинен мати електронну форму, а не тільки паперову. Зараз практично у всіх розвинених країнах світу існують кадастрові публічні карти. Їх зручність полягає в тому, що будь-хто може зайти на сайт з публічною картою і проаналізувати потенційну територію, на якій він хотів би приватизувати або орендувати земельну ділянку. Якщо раніше людині доводилося добиратися за декілька десятків або сотень кілометрів до районного центру за викопіюванням, то тепер вона вдома може спочатку переглянути і проаналізувати всі приватизовані ділянки, об'єкти капітального будівництва району чи області, а потім вибрати ділянку для приватизації землі.
Таким чином, громадянин України, скориставшись інтернетом, може зайти на публічну карту і вибрати вільну ділянку для приватизації. Крім того будь-яка людина може переглянути інформацію про сусідні ділянки, про їх площу, місце розташування, цільове призначення. Така інформація допоможе свідомо уникнути такої ситуації, як накладка ділянки.
Викопіювання з кадастрової карти плану має багато корисної інформації для геодезистів, землевпорядників, архітекторів, геологів, будівельників, дизайнерів та інженерів. На ній є інформація про місцезнаходження всіх довколишніх ліній комунікацій, лісосмуг, доріг, стовпів, капітальних будівель зі всіма умовними позначеннями. Що стосується юридичної інформації, то людина може дізнатися ім'я власника, площу, вид, дату заснування, цільове призначення вже приватизованої ділянки.
Так як сучасна публічна кадастрова карта містить актуальну інформацію про ділянки, викопіювання з неї використовується не тільки при приватизації, оренді, продажу, купівлі землі, але і в разі будівництва, ландшафтного дизайну, геологічних досліджень і прокладки комунікаційних ліній.
Ріелтерам завдяки великій кількості достовірної інформації про ділянку якісного викопіювання, стає простіше укласти угоду та швидко продати ділянку.
До появи публічної кадастрової карти іноді громадянину України не одноразово доводилося приїжджати в районний відділ земельних ресурсів і подавати черговий запит про вільну земельну ділянку. Насправді ж в Україні існують сільські ради, землі яких практично всі приватизовані, орендовані або перебувають у комунальній, державній власності, що виключає можливість приватизації землі в такому місці. Тепер же при наявності публічної карти людині не доводиться витрачати час на пошуки вільної ділянки в окремій сільській раді, вона може легко перейти на сусідню сільраду і вибрати вільну ділянка там.
Після з'ясування наявності вільної ділянки в конкретній сільській раді, з певним місцем розташування, можна їхати в районний відділ земельних ресурсів, і подавати запит на підготовку викопіювання з кадастрової карти. У відділі, у свою чергу, перевіряють достовірність інформації про вільну ділянку, і готується викопіювання з кадастрової карти.