moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Виконавча зйомка підземних комунікаційВиконавче геодезичне знімання підземних комунікацій з занесенням в портал ДІЯ

Підземні комунікації становлять більшу частину всіх комунікаційних ліній. Це можуть бути різні інженерні споруди, по яких іде передача газу, рідини, енергії. Тобто це трубопроводи систем опалення, газу та водопостачання, каналізаційні колектори, кабельні електролінії і лінії зв'язку. Саме їх правильна робота - це запорука якісного життєзабезпечення населення. Тому в ході прокладання нових шляхів і експлуатації старих необхідно ретельно контролювати роботу кожної з систем. А зробити це можна за допомогою такої геодезичної процедури як виконавча зйомка.
Виконавча зйомка каналізації проводиться на таких об'єктах: колодязі, у місця приєднання трас, а також траси дренажу та мереж каналізації. Виконавча зйомка водопроводу проводиться на наступних об'єктах: вводи і випуски з будинків, траси мереж водопроводу, гідранти, місця приєднання трас, водопровідні колонки.
Даної процедури повинні піддатися будь-які елементи комунікацій - люки, колодязі, поворотні кути, діаметри труб, з'єднувальні ділянки і ділянки відгалужень. Що стосується прямих ділянок лінії, то вони також підлягають дослідженню. Вимога до зйомrb таких елементів - це частотність, яка не повинна бути менше 50 метрів. Також необхідно отримати інформацію навіть про такі елементи як прокладки, отвори, їх кількісні дані. Потрібні відомості і про матеріали, з яких виготовлені ті чи інші елементи, а також про ступінь тиску або напруги.
Якщо мова йде про нові об'єкти, то проводити виконавчу зйомку підземних комунікацій потрібно і під час самого будівельного процесу, і після того, як будівельні роботи будуть закінчені, але траншея ще не засипана.
Коли роботи по зйомці на місцевості закінчені, можна приступати до обробки зібраних даних. Параметри вивчаються, зіставляються, проводяться обчислювальні процедури. За результатами виконавчої зйомки складається пакет документів з обчислювальною частиною, графічними і картографічними елементами. Зокрема, замовнику повинна бути передана пояснювальна записка, виконана у вигляді технічного звіту, а також креслення. Звіт включає в себе докладний опис тієї роботи, яка була виконана на об'єкті. У свою чергу графічні документи передають відомості про тип конструкції, її розташування - плановому і висотному.
Топографічний план - це ціла сукупність елементів. В першу чергу - це сам план, складений за результатами зйомки в масштабі 1:500. У деяких випадках масштаб може бути і 1:1000. Крім самих комунікацій на цей план наносяться всі рельєфні особливості, як горизонтальні, так і вертикальні. Окремо йдуть плани колодязів, колекторів.
Як вже згадувалося, така зйомка проводиться до того, як комунікаційна лінія виявиться засипана. Однак у випадку з каналізацією є виняток. Якщо каналізація самопливного типу, то зйомка проводиться не до, а після того, як траншея засыплется і навіть після того, як труби пройдуть гідравлічне випробування.
Кожна комунікаційна система має свої ключові елементи, які необхідно дослідити в ході виконавчої зйомки. Так, при вивченні водопроводів потрібно приділити увагу самій трасі, тим місцям, де ці траси з'єднуються між собою, а також місцях, де відбувається введення в приміщення. Крім того, потрібно досліджувати випуски, колонки, гідранти.
Що стосується каналізації, то тут також знімаються самі траси, але не тільки каналізації, але і дренажної системи, ділянки з'єднання, а також колодязі.
Подібні елементи з невеликими варіаціями вивчаються і на інших комунікаційних системах - теплотрасах, газопроводах, лініях зв'язку та інших.
Фахівці нашої компанії знайомі з особливостями кожного з видів комунікаційних систем і знають, як правильно провести Виконавче геодезичне знімання підземних комунікацій того чи іншого об'єкта. Складені нами креслення і звіти завдяки своїй точності і якості стають надійним помічником для подальших робіт, пов'язаних з комунікаціями або наземними об'єктами, розташованими на цій території.