moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Виконавча зйомка колон

Зазвичай, ставлячи завдання перед геодезистами на виконавчу зйомку колон, замовник каже: мені потрібна інформація про відхилення кожної колони по вертикальності і положення їх у плані відносно осей.

Насправді постановка завдання виконавчої зйомки зводиться до визначення фактичних координат характерних точок колон на 3-х-4-х горизонтах (наприклад на позначці +0.5 м, +1.5 м, +2.5 м, +3.5 метра. При виявленні проблемних місць кількість знімальних точок збільшується до 0.5 метра). Характерними є як самі кути так і грані колон для підтвердження інформації про нахили. Так само потрібно визначити висотну відмітку підстави і точки входу або в балку, або в перекриття. Так само обов'язковому проміру підлягають всі металеві закладні деталі, які вмонтовані у колони (на ці деталі зазвичай фіксується обладнання і додаткові деталі, які повинні знаходитися на своїх проектних місцях). І за умови, що всі ці виміри виконувалися в єдиній системі координат, ми отримуємо хмару точок. Потім провівши ряд маніпуляцій з ними в автокады і правильно з'єднавши їх, ми отримаємо таку загальну картинку, з якої можна зняти абсолютно всі розміри, а саме:

Фактичне становище кожної колони в координатах, при цьому від будь-якої колони можна перевірити будь-який розмір як в плані, так і по висоті.
Розміри між колонами на будь-які позначки. Наприклад, на позначці +1 метр між колонами буде 12.600, а між цими ж колонами на позначці +3.5 метра буде 12.540, причому ми володіємо точною інформацією яка колона і на скільки відхилилася.
Нахил кожної колони від вертикалі.
Зсув кожної колони відносно осей будівлі.
Розміри колон.
Висота колон.
Розворот колон.
Прогини колон.
Позначки статі, відмітки перекриття, позначки балок, що дає можливість вирахувати висоту поверху, прогин балок, положення перекриття.
Якщо будівля, де проводиться виконавча зйомка, має більше одного поверху, то виготовляються поверхові виконавчі плани на колони. Причому вони також виконуються в єдиній системі координат так, що співвісність колони першого і останнього поверхів зберігається. При цьому опорні геодезичні пункти виносяться за будівлю для передачі координат на всі поверхи.

Обов'язковою складовою виконавчої зйомки колон є закріплення реперів і осей в тій системі висот і координат, в якій велася сама зйомка.

Також невід'ємною частиною є закріплення опорних геодезичних точок, які закріплюються в місцях, де проводяться роботи. Цими точками користуються геодезисти при наступних виїздах для домерыв, перевірки наступних робіт.

При оформленні результатів виконавчої зйомки колон обов'язково викреслюється схема положення осей, їх прив'язки до колон, схема геодезичних точок.

На виконавчих схемах ви також отримаєте контактні дані виконавців з їх дозвільними документами на проведення даного виду робіт.

На підставі виконавчих геодезичних зйомок приймаються проектні рішення про якість колони, правильність її зведення і можливості її функціонування. Перевіряється фактичний обсяг матеріалів, що знаходиться в них. Кожна колона має свої відхилення від проекту, які порівнюються з допустимими. По відхиленнях розраховується її несуча здатність. Якщо відхилення перевищує допустимий (коротко про допустимих відхиленнях бетонних колон: 20 мм-максимальна в плані, 10 мм по вертикальності, металевих - до 5 мм), то приймається комплекс заходів для їх усунення. На підставі точної і детальної зйомки комплекс заходів є достатній, що тягне за собою мінімальні фінансові витрати.

Грамотно і правильно проведена виконавча зйомка колон дозволяє визначити відхилення кожної колони, інформацію про їх вертикальнысть, а також їх положення відносно осей. Ідеальним варіантом буде довірити її проведення кваліфікованим фахівцям з великим досвідом роботи в даному напрямку геодезії. Геодезисти нашої фірми мають все необхідне для проведення виконавчої зйомки: спеціальні навички і вміння, інноваційне обладнання, дозвільну документацію на проведення даного виду робіт, великий досвід роботи. За допомогою всього цього дана процедура виконується якісно і оперативно.

Правильна геометрія колон - запорука міцності будинку!