moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Виконавча зйомка фундаментів

Здійснюючи будівництво нового об'єкта нерухомості необхідно приділити особливу увагу його основі, тобто фундаменту. Саме він є дуже важливою частиною споруди, на який припадає все навантаження всіх елементів, які є конструктивними. На нього також покладається всі навантаження, викликані зовнішніми чинниками (водний потік, вітрове навантаження, людей, транспорту тощо). Правильно розрахований фундамент повністю виключає руйнування споруди.

Для того, щоб проконтролювати відповідність споруджуваного фундаменту проектом і виконують його геодезичну зйомку, яка спрямована на контроль якості виконаної роботи з геодезії. Виконавча зйомка є заключним етапом монтажу фундаментів. Тільки після позитивних висновків даної перевірки дозволяється продовжити будівельний процес.

Дана послуга включає в себе координування, різні виміри. Результати даних вимірювань дають можливість перевірити обсяги бетону, і площі поверхонь, наприклад, площа бічних стін, що підлягають гідроізоляційним роботам.

Зйомці підлягають :

кути фундаменту в плані і по висоті;
висотні відмітки плити з сіткою кожен метр;
випуски арматури, призначені для монтажу колон;
грані бетону;
відмітки верху і прив'язки до осей анкерних болтів;
всі закладні деталі для встановлення обладнання на технологічні фундаменти;
проблемні точки для прийняття проектних рішень щодо їх усунення;
положення технологічних ніш і отворів для водопроводів, каналізації, кабелів та ін.;
місця, де не дотримано захисний шар для арматури і при видимих її випучіваннях теж підлягає зйомці, обстеженню і відображенню їх на виконавчій схемі.
Вимоги до точності досягають 0.2 мм на відповідальних елементах.

Результати виконавчих зйомок по фундаментам вивчаються головним архітектором проекту при переході об'єкта будівництва від одного етапу до наступного, в даному випадку від фундаментів до стін, колон, монтажу обладнання, перегородок, підлог, укладання комунікацій, інженерних мереж і так далі.

Так само виконавча документація необхідна для здачі об'єкта в експлуатацію, зберігається в 6-ти примірниках у замовника, виконавця робіт, топографо-геодезичної організації, контролюючих органах ДАБК, зацікавлених інстанціях.

Так як виконавча зйомка показує не тільки фактичні параметри фундаменту, а і відхилення від проектних, то для початку виконання робіт нам потрібен сам проект. Якщо проект буде на паперовому носії, то нам доведеться зайнятися ще і оцифруванням креслення. Цей пункт входить у вартість робіт. При наявності проекту становить можливим розрахунок вартості самих знімальних робіт.

Від геодезиста, що претендує на виконання контрольної виконавчої зйомки замовник має право вимагати:

договір на виконання геодезичних вишукувань;
кваліфікаційний сертифікат інженера-геодезиста;
сертифікат повірки держ. вимірювального приладу (тахеометра, нівеліра);
юридичні документи платника податків;
виписка з реєстру підприємств з КВЕД 2010 Клас 71.12.
На будь-якій стадії експертизи і перевірки виконавчої документації на будівлю або споруду ці документи можуть знадобиться. Тому краще подбати про їх наявність до початку робіт.

Як правило, зйомка фундаментів звичайноъ будівлі 15Х30 при середній видимості на майданчику займає близько 1-ї години. При польових роботах використовуються спеціальні будівельні віхи і відбивачі. Вони тонкі і мають секції з 0.5 м для виключення помилки за нахил вішки. Також використовується рамка заввишки 70 мм з конусом, точність на такі системи досягається 0.2 мм. При складних умовах і поганого доступу до самих кутів можна використовувати безвідбивачевий режим тахеометра. Орієнтовно 1 день йде на креслення схем.

Буває 2 варіанти виконавчих схем:

В кожному розі є стрілочка з величиною і напрямком відхилення від проекту, так само підписується висотна відмітка в кожній точці.
На кожному куті проставляється розмірна лінія з двома значеннями проектним і фактичним, висотні відмітки також поставляються в кожній точці.
У підсумку ви отримаєте на руки повний комплект виконавчої геодезичної документації, підкріпленої нашими дозвільними документами на ці вузько-спеціалізовані роботи.

Так само ми можемо запропонувати геодезичні роботи по розмітці фундаменту, геодезичний супровід будівельних робіт, моніторинг за зрушеннями і деформаціями.