moc.liamg%40198790zedoeg
Кожен хто володіє хоч клаптиком земельної ділянки рано чи пізно стикається з, в деяких випадках такою необхідною, процедурою уточнення меж земельної ділянки. Вона являє собою цілий комплекс геодезичних робіт, спрямованих на створення межового плану, визначення меж ділянки, а також не менш важливе проведення погодження з власниками суміжних земельних ділянок.
Є кілька причин, за якими необхідно проводити кадастрові роботи для уточнення меж земельної ділянки:
якщо межі не встановлені, то відповідно відсутня можливість операції купівлі-продажу цієї ділянки. Також немає можливості вступити у спадщину;
ймовірність самозахоплення ділянки;
відсутність чітких орієнтирів для проведення будівельних робіт зі зведення нових об'єктів.
Досить часто зустрічається випадок, коли власники земельної ділянки просто не знають, що в кадастрі відсутні відомості про площу, на яку вони мають право.
Уточнення кордонів здійснюється в кілька етапів. Спочатку робляться заміри геодезистом. Далі отримані дані з геодезії обробляються і на їх основі кадастровим інженером встановлюються межі земельної ділянки з дотриманням всіх нормативів та інтересів сторін. Далі складається межовий план. Кадастровим інженером узгоджуються межі і остаточним етапом стає занесення в державний кадастр нерухомості нові встановлені межі.
Межовий план може в собі нести наступну інформацію:
про земельні ділянки, які утворилися в результаті поділу, перерозподілу чи об'єднання земельних ділянок;
про земельні ділянки,які утворилися від площ державної власності;
про земельні ділянки, які підлягли кадастровим роботам для встановлення меж.
Межовий план має дві частини, одна з яких текстова, а друга - графічна. Одна і друга частина складаються з розділів. Наявність розділів може бути як обов'язковим, так і залежним від певних видів кадастрових робіт. По закінченні всіх проведених процедур для уточнення меж земельної ділянки землевласник отримує кадастровий паспорт, який містить в собі всі необхідні відомості, потрібні для державної реєстрації прав на володіння цією земельною ділянкою.