moc.liamg%40198790zedoeg
Неідеальний рельєф, велика кількість ярів або крутих схилів по берегах водойм призводять до того, що береги руйнуються. Вони роз'їдаються ерозійними процесами, з'являється велика ймовірність зсувів. Для того щоб водойма в цілому і його берега не піддавалися негативним природним процесам, необхідно проводити заходи щодо зміцнення берега. Ця процедура відноситься до інженерних. І як будь-який інший інженерний процес, проводиться в декілька етапів і починається з підготовки.
В першу чергу необхідно провести дослідження для розробки проекту. Адже така відповідальна справа, як укріплення берегів ставу, озера або іншої водойми вимагає ретельної підготовки і точного проекту. Для цього проводиться дослідження території на наявність крутих схилів. Крім того вимірюється рівень води, схильність до паводків, виконуються й інші гідрологічні вишукування. Тільки після того, як усі дані зібрані, можна розробляти проект і підбирати метод берегоукріплення.
Що стосується методів, то їх існує безліч. Це можуть бути як природні способи, так і способи, для яких використовуються будівельні матеріали. До природних можна віднести висаджування рослин уздовж берегової лінії. Ці рослини будуть зміцнювати своєю кореневою системою схил. Також укріплення берега озера або іншого водоймища може проводитися за допомогою колод з листяних порід дерев. Модрина - це традиційний спосіб берегоукріплення. Він чудово вписується в будь-який ландшафт і відрізняється хорошою зносостійкістю в будь-яку погоду і в будь-яких кліматичних умовах.
Однак більш надійні все-таки ті методи, в ході яких застосовуються міцні будівельні матеріали. Це можуть бути різні конструкції з різних матеріалів:
бетонування. Це непомильний спосіб, але він не несе ніякої естетичної складової, тому вимагатиме додаткового прикраси. Ваш водойму візуально буде віддалено схожим на басейн;
габіони представляють собою металеву сітку, простори якої заповнені дрібним каменем. Такий спосіб не тільки надійний, але ще і гармонійний - відмінно підходить до будь-якої місцевості;
коксовий мат, який являє собою щільне переплетення волокон;
георешітка досить пластична, тому ідеально підходить для тієї місцевості, де берег сильно зігнутий;
каменирование - це використання каркаса з каменю для зміцнення. Камінь кладеться щільно один до одного. Починається кладка не з підстави берега, а ще з дна, піднімаючись вгору до кінця схилу.
Тільки після проведення ретельних геодезичних досліджень можна вибрати найбільш підходящий для конкретної місцевості і даної водойми спосіб берегоукріплення. У цьому вам допоможуть кваліфіковані фахівці нашої компании. Ми проведемо повний комплекс робіт з зміцненню берегів водойми, починаючи з передпроектної підготовки і дослідження місцевості до вибору методу та втілення його в життя. І тоді ваш ставок буде справжньою прикрасою вашої території.