moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Топозйомка

Топозйомка земельної ділянки відноситься до обов'язкових геодезичних вишукувань, які здійснюються перед початком будівництва. Геодезичні вишукування необхідні для з'ясування просторових координат різних об'єктів, а також самої місцевості, на якій планується звести нову будівлю або інший інженерний об'єкт. Ці роботи виконуються на різних етапах, як до початку створення проекту, так і під час будівництва, і навіть після його завершення. Кожен вид вишукувань призначений для вирішення конкретного завдання, однак, щоб отримати цілісну картину, їх зазвичай проводять комплексно.

ЯК ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ РОБОТИ
Топозйомка ділянки починається з розбиття геодезичної мережі на обраній місцевості. На ділянці через рівні проміжки визначаються реперні точки, з яких надалі і здійснюються спостереження. Розташування точок повинно бути підібрано таким чином, щоб роботі геодезиста згодом нічого не заважало і не закривало огляд. Певні складності в цьому плані виникають на території з високим рівнем забудови або з великою кількістю зелених насаджень. Однак співробітники нашої компанії використовують при цьому спеціальну апаратуру та певні методики, які допомагають отримати максимально точний результат за порівняно невеликий проміжок часу.

Топографічна зйомка земельної ділянки супроводжується вивченням всіх наявних матеріалів з обраної території. Найчастіше ці відомості аналізуються для того, щоб фахівці мали змогу спланувати свої подальші дії з урахуванням наявної інформації. Після розбивки місцевості в обов'язковому порядку здійснюється її прив'язка. Вона необхідна для того, щоб отримані дані перевести в існуючу систему координат і отримати коректний результат, який згодом можна використовувати для подальших досліджень. Прив'язка здійснюється до найближчої точки загальнодержавної геодезичної мережі або до червоної лінії або вже існуючого об'єкта.

МАСШТАБИ ТОПОЗЙОМКИ
Топозйомка ділянки може бути великомасштабною, среднемасштабною і дрібномасштабною. Масштаб зйомки повністю залежить від кінцевої мети топографо-геодезичних вишукувань. Від масштабу залежить детальність топографічного плану і його точність, тому великомасштабна топозйомка земельної ділянки найбільш затребувана. Вона найчастіше застосовується при промисловому та індивідуальному будівництві. Найбільш поширений масштаб – 1:500, хоча топографічний план може бути складений у масштабі 1:200, 1:1000 та 1:2000. Топографічна зйомка земельної ділянки передбачає визначення планово-висотних координат природних і інженерних об'єктів у межах обраної місцевості. Для цього проводяться польові роботи, під час яких геодезисти отримують всі необхідні відомості. Згодом, вони передаються топографам, які переносять їх на папір і складають топографо-геодезичний план території.

ДЛЯ ЧОГО НЕОБХІДНА ТОПОЗЙОМКА ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
Топозйомка ділянки необхідна для вирішення багатьох практичних питань і оформлення документів на земельну ділянку, тим більше що топографічний план потрібен для надання його у відповідні організації. Звернувшись в нашу фірму. Ви можете бути впевнені в тому, що топозйомка земельної ділянки буде проведена не тільки якісно, але і оперативно, так що Вам не доведеться тривалий час очікувати позитивного результату. Втім, наша компанія здійснює не тільки топографічна зйомка земельної ділянки, але і інші геодезичні вишукування, докладно про які Вам зможуть розповісти наші консультанти.