moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Топографічні роботи

Топографічні роботи являють собою цілий комплекс процесів, спрямованих на повноцінне та всебічне дослідження території. Серед них виділяються різні напрями і процедури. В першу чергу - це сама топографічна зйомка. Вона буває загальної спрямованості і спеціалізованої. Якщо мова йде про найпростіший, загальною топосъемке, то вона необхідна для будь-яких потреб будівельного процесу та проектування. Але не тільки для ділянок, на яких планується будівництво, необхідна подібна процедура. Вона виконується і в ході експлуатації конструкцій, які давно функціонують. Масштаби дослідження можуть змінюватись від 1:500 і дрібніше.

Крім загальної топографічної зйомки окремо може бути проведена зйомка інженерних комунікацій, що розташовані і над землею, і під нею. Як правило, топографічне вивчення комунікаційних ліній проводиться разом з загальної зйомкою і є важливим доповненням до неї. Масштаб подібного спрямування - від 1:500 до 1:5000.

Ще два різновиди зйомки - подеревная та ландшафтна. Вона відрізняється великими масштабами - 1:200, 1:100. Її використовують для дослідження ділянки з метою благоустрою або розробки проекту ландшафтного дизайну.

Але не тільки роботи безпосередньо на території входять в розряд топографічних. Вони включають в себе такі процеси як розробка, складання картографічних матеріалів, таких як топографічні плани, схеми. Вони виконуються як у традиційному паперовому варіанті, так і в цифровому. Крім того, можливо не просто нанесення позначок про розташування тих чи інших об'єктів на план, але їх тривимірне моделювання. Це цілком здійсненно, досить лише використовувати такий метод як лазерне сканування території.

Крім будівництва, проектування та благоустрою топографічні роботи можуть знадобитися і при вирішенні ряду питань землевпорядних, а також кадастрових процедур. Хоча є окремий вид робіт, які передбачають кадастрову зйомку та складання кадастрового плану, однак у багатьох ситуаціях необхідно додаткове вивчення території топографічної спрямованості.

При проведенні топографічних робіт потрібно дотримуватися чіткої послідовності дій, щоб отримати якісний результат. Ця послідовність починається з вивчення документації, що стосується даної території, наприклад, кадастрового і інших планів. За цими документами фахівці розуміють, з якою ділянкою їм доведеться мати справу. І потім можна переходити до польових робіт. Вони передбачають ряд процедур, спрямованих на всебічний аналіз місцевості. Цими процедурами виступає тахеометрична зйомка рельєфу, зелених насаджень, комунікацій, розташованих на поверхні землі, трасування ліній підземних комунікацій. Всі роботи проводяться з прив'язкою до загальноприйнятої системи координат, як правило, державної.

Завершальний етап - камеральний. На даній стадії проводиться обробка всіх відомостей, отриманих на ділянці, та виклад їх у графічному вигляді. Для цього використовуються спеціальні програми. Крім графічних документів, складається технічний звіт. Без нього неможливо узгодити результати зйомки з відповідними управліннями і структурами.

Наша фірма надає повний спектр топографічних робіт різної спрямованості. Наша діяльність базується на дозвільних документах і відповідних ліцензіях. Професійне обладнання та індивідуальний підхід до кожної ділянки забезпечують якісний і достовірний результат.