moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Топографічна зйомка з проміром глибин ехолотом, зйомка рельєфу дна

Часто виникає питання як використовувати водойму, можливо комерційне, промислове або рекреаційне перетворення існуючого безхазяйного озера або ставка? Як вкласти капітал з мінімальними витратами і в найкоротші терміни отримати результат. Безсумнівно необхідно проводити проектні і предпроектні дослідження, основою яких є топографічна зйомка з проміром глибин ехолотом і складання карти дна водойми. Точні дані про фактичні глибини дозволять усвідомити всі тонкощі і вигини дна водойми, прийняти рішення про можливі способи його використання.

Часто при зверненні в компанію з очищення дна річок, ви почуєте по телефону, що фахівцю з чищення потрібно виїхати на об'єкт для визначення вартості. Ми ж замість цього пропонуємо геодезичний замір з викреслюванням топографічної зйомки для проектування з точним проміром глибин сучасним ехолотом і подальшим складанням карти дна водойми. І причому вартість включаємо у вартість майбутнього чищення. Так якщо ви за топографічну зйомку для проекту з самим проектом платите 3000 грн., 300 кубічних метрів чищення отримуєте безкоштовно.

Отже, хочу назвати кілька переваг зйомки з глибинами і складання карти дна замість того, щоб просто виїхати на ділянку і глянути на об'єкт:

1. На топографічній зйомці можна точно підрахувати відмітку урізу води на певну дату (хочу звернути увагу на важливість цього пункту і чому власне я ставлю його на перше місце. Наприклад ми поглиблюємо 1000 метрів квадратних. Почали роботи в травні місяці, коли вода знаходиться на максимальному своєму річному рівні, наприклад, у балтійській системі 92.00 метра. За три тижні весни поглибили по всій площі на 1.2 м. і при цьому глибини стали замість 1 метра аж цілих 2.2 метра. Потім з якихось причин роботи відклалися на пару місяців. За спекотне літо рівень урізу води впав в результаті посухи на цілих 80 сантиметрів. Приходить замовник і починає проміряти глибини. І що він бачить замість тієї глибини, яка була відразу після очищення і становила 2.2 метра? Правильно, ми отримаємо глибину рівну 2,2-0,8=1,4. Такі проміри відразу ставлять під сумнів компанію з поглиблення дна, і за обсяг робіт на 80 див. на всій площі 1000 м2, становитиме 800 м3, дуже складно довести факт його. Хочу повідомити про факт падіння рівня води більш ніж на метр. Але при піднятті урізу, за зайві сантиметри нібито поглиблення можуть взяти з замовника пристойну суму грошей.);

точна площа самого пляжу і підводної його частини (цей пункт потрібен для розуміння при укладанні геотекстилю, засипання піску, облаштування бутовим каменем, викладанням доріжок);
початковий рельєф до початку робіт;
під'їзні шляхи, місця складування, доступ до електриеки, можливість проїзду техніки;
умови і мету робіт для підбору типу техніки і технології чищення.
За всіма даними топографічної зйомки з картою дна водойми складається проект чищення з підрахунком обсягу робіт і термінами.

Чому ми використовуємо ехолот для проміру глибин?

Щоб точно скласти карту дна водойми, ми плаваємо на човні з ехолотом, підключеним до супутника. В кожну секунду часу він промерює 3 геодезичних координати : широту, довготу, глибину. Всі дані записуються на флешку. В процесі пост обробки в спеціальних програмах ми отримуємо на кресленні точки прям у водоймі з відмітками глибин. Електронним тахеометром заміряється вся прибережна територія. Потім точки з берега поєднуються з картою дна і ми отримуємо електронну модель водойми. В результаті комплексу заходів ми отримуємо на руки топографічну зйомку з проміром глибин ехолотом і складання карти дна водойми.

Для початку робіт нам потрібно визначити довжину берегової лінії і дальність плавання. Ми все проміряємо і надаємо повноцінну карту генплан. Цей документ стане в нагоді при проектуванні гідротехнічних споруд та підрахунку обсягів виконаних робіт.