moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Топографічна зйомка погодження в усіх інстанціях

Топографо-геодезична зйомка з погодженнями в усіх інстанціях - це вид інженерно-геодезичних вишукувань, результатом яких є великомасштабний план місцевості (не менш 1:500), що відображає:

рельєф місцевості (позначки або горизонталі);
будинки та їх елементи із зазначенням поверховості, матеріалу і призначення;
інженерні споруди і мережі;
дерева, чагарники та інші види рослинності;
підземні та надземні комунікації та їх елементи (оглядові колодязі, камери, опори, компенсатори тощо). Також зазначаються їх діаметр, матеріал, з якого виконані, призначення і глибина залягання;
об'єкти гідрографії - річки,озера, струмки і т.д.;
об'єкти технічного і гідротехнічного призначення як то дамби, водопонижуючі канали, мости, шляхопроводи, а також автомобільні і залізні дороги;
об'єкти сільськогосподарського призначення та багато іншого.
На підставі такої зйомки дається дозвіл на будівництво.
Дані інженерні вишукування є основою для проектування і прийняття проектних рішень при будівництві нових так і реконструкції об'єктів, які вже знаходяться в експлуатації. Особливо цінні при виконанні земляних робіт в будівництві та підключенні комунікацій. Поряд з цим можуть використовуватися і для вирішення питань у сфері землеустрою і земельного кадастру.

Погодження топографічної зйомки у інстанціях можливо при наданні топоплана в міськгаз, водоканал, електромережі, зв'язок, органи архітектурного контролю.

Чому ж геодезисти бояться братися за погодження навіть ідеально помірянної ділянки?

На це питання вам відповість директор нашої геодезичної компанії:

"У наш час для високопродуктивного устаткування і молодого колективу немає стільки ділянок, щоб ми не могли їх заміряти і накреслити. Вся заковика полягає в пошуку інженерних мереж та підземних комунікаціях, тому для їх ідентифікації та знаходження і точного нанесення на план ділянки треба вдаватися до візитів в місцеві інстанції.

Ми йдемо з готової пятисоткой у водоканал, уточнюємо живлення конкретного будинку, переконуємося у відсутності закладення інших труб, на нашій карті, при необхідності виїзджаємо на ділянку з водопровідником, так як ніяких архівів зазвичай немає, все пам'ятає дядько Вася, який працює 40 років і тільки він один пам'ятає де за часів СРСР закопували трубу ще його старші колеги".

Точно така ж картина спостерігається в інших інстанція.

На етапі підписання договору звучить техзавдання: узгодження зйомки у всіх зацікавлених інстанціях. А скільки їх ніхто не знає, тому й складно назвати ціну на цю роботу. Нерідко зйомка коштує 1000 грн, робиться 2 дні, а вартість погоджень 10-ти інстанцій перевищує цю цифру в 4 рази, а терміни затягуються на 1-2 місяці (у газовиків прийомний день вівторок головний архітектор у відпустці, електрики взагалі про ТП і не здогадувалися і знизують плечима дізнавшись про факт її установки на ділянці...)

У деяких містах архітектура ставить штамп "ПРИДАТНО", що дозволяє початок будівництва, в деяких - ні, і запевняє зйомку тільки після обходу всіх інстанцій.

Хочу сказати, що узгоджена зйомка - лише один із документів, що дають дозвіл на початок будівництва і підключення до існуючих мереж: світлу, газу, тепломережі, електрики, зв'язку, каналізації, центрального водопроводу.

Погодження контролюючих інстанцій потрібні в основному для узгодження проекту на підключення та укладення договорів на підключення.

Виробництво даного виду робіт здійснюється в кілька етапів:

рекогносцировка місцевості;
підбір вже наявних картографічних матеріалів і найближчих пунктів знімального обгрунтування;
виконання топографо-геодезичної зйомки заданого масштабу;
виявлення і трасування всіх наявних на ділянці підземних кабелів;
камеральна обробка польових вимірювань і креслення плану місцевості заданого масштабу;
нанесення на план трас трубопроводів, кабельних ліній та інших підземних комунікацій;
узгодження підземних трубопроводів з усіма комунальними службами населеного пункту, в якому розташована ділянка робіт, а також інших організаціях, інженерні мережі яких проходять через район вишукувань.
Виконання всього комплексу робіт залежить від площі ділянки, складності ситуації на ній і завантаженості підземними комунікаціями. Термін виконання підбирається для кожного об'єкта індивідуально.

Наша компанія володіє всім необхідним для максимального скорочення часу та максимально швидкого виконання робіт. Це і сучасні високоточні прилади, і відповідне програмне забезпечення, і кваліфіковані фахівці,які можуть підтвердити право на дану діяльність відповідними кваліфікаційними сертифікатами.

За підсумком замовнику надається пакет документів, який включає в себе масштабний план місцевості з нанесеними і узгодженими підземними комунікаціями (про погодження будуть свідчити печатки і штампи служб і організацій, які відповідають за їх роботу); документи, необхідні для бухгалтерського обліку (податкові накладні, акти прийому-передачі робіт та інші). За бажанням замовника результати досліджень можуть бути оформлені у вигляді звіту і передані як у електронному вигляді (на електронних носіях або ж вислані на будь електронну адресу, вказану замовником), так і на паперовому носії.