moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Топографічна зйомка м1:100 м1:200

Найчастіше до нашої компанії звертаються з проханням отримання топографічного плану. Для оформлення даного документу за основу беруться дані, отримані під час проведення топографічної зйомки. Вона може бути виконана в різних масштабах. У цій статті ми розглянемо великомасштабну топографічну зйомку, варіанти її застосування, а також ви дізнаєтеся які матеріали вам, як замовнику, повинна надати геодезична оранізація.

Послуга виготовлення великомасштабної топографічної зйомки м 1:100 і м 1:200 являє собою зменшене в 100 або 200 разів подання рельєфу і ситуації місцевості на папері і електронному носії. За стандарт прийнятий масштаб м 1:500, що означає в 1 сантиметрі зображено 5 метрів, при цьому графічна точність на папері 0.5 мм на місцевості становить 25 сантиметрів, але бувають проекти з вимогами до точності набагато вище, а ситуація а місцевості набагато насиченіша, ніж чверть метра.

Топографічна зйомка М 1:100 і M 1:200 застосовується в основному при установці устаткування і геодезичних вишукуваннях, при монтажі і проектуванні заводських і промислових комплексів, а також для ландшафтного дизайну.

Процедура надання послуги така ж як і при стандартних зйомках м 1:500, але до початку роботи потрібно розуміти для яких цілей робиться детальна зйомка. Маючи великий досвід її застосування в різних галузях вам буде запропоновано перелік відповідальних елементів, що підлягають особливій увазі при топографічній зйомці. Цей перелік буде значно розширений після проведення комплексу геодезичних робіт.

Для початку робіт нам потрібно:

визначити мету роботи;
терміни її виконання;
уточнити перелік відповідальних елементів;
обумовити необхідну точність вимірювань;
погодити в якому вигляді потрібно надати результат (модель 3D, плани, розрізи, профілі).
Так як робота досить специфічна і вимагає точності, замовник має право вимагати від нас:

офіційний договір;
приклади реалізації подібних проектів;
сертифікат на геодезиста;
сертифікат на повірку приладу;
відомості про матеріально-технічну готовність виконання данної роботи (обладнання та програмне забезпечення).
Як і будь-яка зйомку, великомасштабна, складається з 3-х етапів:

підготовчий (вивчається об'єкт, куди їхати, що робити, як робити, хто саме із фахівців найбільш компетентний для цього);
польовий (безпосередньо заміри на об'єкті);
камеральний(обробляються всі результати, наводяться в потрібний для замовника у відповідність із законодавством вигляд). Так як масштаб досить великий, багато часу і ресурсів займає сама роздруківка на паперовий носій, аркуші паперу перевищують формат А0, а файли креслень займають до 100 МБ пам'яті на комп'ютерному диску, що збільшує час на обробку.
В результаті виконаної роботи клієнт отримає на руки:

топографічну зйомку в масшатабі 1:100 на папері в 3-х примірниках;
зйомку на електронному носії в будь-якій програмі (Панорама, PDF, Діджитал та ін);
оригінал договору на виконану роботу;
рекомендації про відповідні елементи на майданчику, а так само про проблемні місця (контр ухилів самопливних систем, заступах за межі землекористування, відмітках тощо).
Наша копія зберігається необмежену кількість часу. Ви можете звернутися і взяти її у нас в архіві.

Отримані дані можна використовувати для проектування, підрахунку обсягів матеріалів, визначення відповідності факту і проекту, розуміння справжнього місця розташування і загальної геометрії обладнання, приладів, стін, колон, колодязів, відміток землі, перепадів на ділянці, фундаментів і т.д.

Коротко про супутні послуги:

якщо зйомка робиться для ландшафтного дизайну або для земляних робіт, ми можемо запропонувати підрахунок обсягів від цього положення до проектного, це допоможе виділити бюджет на майбутню роботу;
якщо зйомка робиться для проектування, можемо запропонувати типові проекти, дизайнерські послуги;
після завершення проектування вам знадобляться:
земляні роботи, загальнобудівельні, оздоблювальні роботи;
введення в експлуатацію;
оформлення кадастрового номеру.