moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Тахеометрична зйомка

Тахеометрична зйомка місцевості - досить широке поняття, в назві якого лежить сам метод виконання цієї зйомки. Тахеометрична зйомка, в сучасності, виконується спеціальним геодезичним приладом-тахеометром, що припускає під собою фіксацію точного місця розташування контурів місцевості у 3 координатах, фіксується планове положення за допомогою обчислення координат X, Y і висотне положення за допомогою координати H. Раніше для виконання зйомки використовувалися теодоліти та нівеліри і дані оброблялися вручну для отримання шуканих координат, але на щастя прогрес торкнувся і геодезичної галузі і тепер все набагато швидше і головне точніше. Адже багато в чому вдалося скоротити ризик на «людський фактор» за допомогою функцій електронного тахеометра, який тепер сам записує і обробляє дані.

Тахеометрична зйомка ділянки, є основою для складання дозвільної та проектної документації на проведення та підключення комунікацій до житлового будинку або інших споруд вимагає використання комунікаційних мереж. Це основне, але не єдине застосування топографічної зйомки ділянки. Для цілей реконструкції, ландшафтного дизайну, підрахунку обсягів земляних робіт і багатьох інших, тахеометрична зйомка так само незамінна.

Тахеометрична зйомка місцевості м 1:500 виконується з метою складання відповідного великомасштабного плану, на цьому плані відображаються контури забудови, об'єкти покриття доріг та підземні мережі. План, складений за результатами тахеометричної зйомки, є найбільш точним способом обчислення розмірів ділянок, конструкцій, та, загалом, будь-яких об'єктів будівництва. Крім планового положення об'єктів ділянки, тахеометрична зйомка місцевості передбачає фіксацію рельєфу. Рельєф відображається на плані за допомогою висотних відміток і спеціальних ліній-горизонталей. Якщо рельєф складний (яри, гори, урвища) застосовуються спеціальні топографічні знаки для відображення всіх характеристик місцевості в масштабі плану.

Тахеометрична зйомка місцевості м 1:500, ціна такої зйомки складає виходячи з початкових параметрів ділянок які потрібно знімати.

Ось основні ціноутворюючі показники:

площа і протяжність;
густота забудови;
тип території: поле, приватні житлові ділянки або промислові території).
Тахеометрична зйомка місцевості, на якій щільно один до одного розташовані різні будови буде коштувати дорожче, ніж зйомка ділянки, на якій тільки самотній будинок і сарай. Це обумовлено специфікою виконання тахеометричної зйомки. Під час зйомки фіксується положення кожного об'єкта окремо, найчастіше кількома вимірами, відповідно, чим більше об'єктів, тим більш тривалий час займе сама зйомка і процес її подальшої обробки. З площею і довжиною, теж в принципі все зрозуміло, чим більше об'єкт, тим довше його знімати і обробляти дані. З приводу типу території, можна застосувати той же принцип, що і до густоти забудови, але ще додати фактор, щодо підземної частини топографічного плану. Якщо територія заводська, то, швидше за все, під асфальтом і бетоном приховані цілі лабіринти мереж і комунікацій і щоб в цьому всьому розібратися і надати достовірні дані, нам доведеться попрацювати і покопатися в архівах більше часу і докласти значно більше аналітичних зусиль.

При розрахунку вартості тахеометричної зйомки місцевості, фахівці компанії «Геодез» керуються цілком прозорими принципами. Тому ми можемо запропонувати для вас найвигідніші ціни і при цьому пояснити, за що і чому саме стільки потрібно заплатити.