moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Способи розбивки осей і точок споруд

Розбивка осей і точок споруд передбачає визначення в натурі і винесення ключових точок, які будуть необхідні в процесі будівництва для того, щоб визначити місце кожної з частин конструкції. Потрібно, щоб винесені точки на всі сто відсотків збігалися з тими оцінками, які присутні в проекті. Розбивочні роботи починають активну фазу будівельного процесу. До них ведуться лише підготовчі роботи, складається і затверджується проект, розчищається ділянка та під'їзні шляхи, проводиться розбивка осі траси. Але як тільки геодезисти приступають до розбивки, значить, механізм запущено. Розбивку слід проводити для кожного основного елементу споруди - для фундаменту, стін, перегородок, які мають вагоме значення. Для кожного етапу будівництва з часом сформувалися свої способи розбивки осей і точок споруд. Розбивка осей і розмітка підлоги так само корисні при обмежених умовах реконструкції цеху.

Як правило, геодезичні точки мають бути закріплені створними знаками. Їх наявність говорить про те, що в цих місцях будуть розташовуватися елементи майбутньої споруди. Створні знаки повинні бути розміщені таким чином, щоб вони не заважали проводити земляні роботи, і не були пошкоджені при цьому процесі.

Не тільки будівництво житлових будинків або інших конструкцій цивільного призначення вимагає розбивки. Геодезичні роботи мають обов'язково проводитися на будь-якому промисловому об'єкті, при зведенні автомобільних або залізничних робіт, а також мостів та інших об'єктів, розбивка осі траси, розбивка технологічних осей обладнання.

Розбивка осей і точок споруд може здійснюватись різними способами, які визначає геодезист, який виконує дані роботи. На те яким способом користуватися при будівництві тієї чи іншої споруди впливають тип і параметри, рельєф і ситуація місцевості, а також вид геодезичної основи. Саме керуючись цими даними є можливість правильного вибору способу здійснення розбивки осей і точок споруди. Дані роботи необхідно довіряти тільки досвідченим фахівцям-геодезистам, які завдяки своєму досвіду та знанням виконають їх грамотно. Такі професіонали працюють з нашою компанією. Наші фахівці мають не тільки великий досвід у здійсненні розбивки осей і точок споруд, але і всю дозвільну документацію на надання даних геодезичних послуг.

Для проведення цієї геодезичної процедури можуть бути використані кілька способів розбивки осей і точок споруд.

Метод полярних координат. Його доцільно застосовувати на тих будівельних об'єктах, де немає спеціальної будівельної сітки і в тих місцях, де є можливість застосувати лінійні виміри. Такі виміри виконуються від розбивочної основи і до потрібних точок будови. Також дуже корисний цей метод саме на будівельних майданчиках в густонаселених міських районах, де потрібно визначити червоні лінії.
Метод прямокутних координат. На відміну від першого, цей метод застосовується на тих об'єктах, де якраз і є та сама будівельна сітка. Крім того, в системі координат повинна бути закладена інформація про розташування ключових точок. Таким чином, відстань буде дорівнювати різниці координат.
Пряма кутова засічка. Даний метод використовується, якщо не можна виміряти лінії через наявність різних перешкод або від того, що точки одна від одної знаходяться занадто далеко. Цей метод рідко застосовується в будівництві цивільних об'єктів, найчастіше - при зведенні мостів або великих промислових елементів.
Створна засічка. Дуже поширений метод. Причому його популярність однакова як в побутовому будівництві, так і в промисловому. Головне, щоб перетин осей мав прямий кут.
Перераховані методи є основними в геодезії. Кожен з них застосовується в конкретних випадках. Визначити який саме метод потрібно використовувати на тому чи іншому об'єкті може тільки компетентний геодезист. Саме такі спеціалісти працюють в нашій компанії, де ви можете замовити цю послугу.

Акція, замовте у нас розбивка технологічних осей обладнання, отримаєте розбивку осей і розмітку підлоги у подарунок!