moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Складання картограми підрахунку обсягу переміщених земляних мас

Картограма вугільного складу

При веденні будівельних робіт будь-якого роду (будівництво будівель, споруд, доріг, прокладки комунікацій і т.д.) відбувається зміна рельєфу місцевості, переміщення грунтових мас, побудова котлованів, траншей та інших земляних споруд. Дані види робіт оплачуються відповідно до обсягів виконаних робіт, точно визначити який можна шляхом геодезичних вишукувань і підрахунку. Адже тільки геодезична служба має право, можливостями і здібностями підтвердити або спростувати дані підрахунку обсягів робіт.

Для виконання подібних робіт необхідна наявність геодезичного обладнання, оформлення дозвільної документації (ліцензії, сертифікати), кваліфікованих фахівців (з вищим геодезичним освітою). Підрахунок обсягів переміщення земляних мас складається з декількох етапів:

Первісна зйомка поверхні землі до початку ведення робіт є відправною точкою для подальшої роботи і повинна бути узгодженою із замовником і підрядником до попередніх робіт.
Виконавча зйомка після спорудження котловану або інших робіт з переміщення земляних мас, або проміжний завмер також узгоджуються двома сторонами.
Після узгодження зйомок починається процес підрахунку, методика і принцип якого вимагає більш детального розгляду і обгрунтування.
Дана робота необхідна при узгодженні ціни за виконані роботи і закриття актів виконаних робіт. З боку замовника подібна робота є вкрай необхідною, адже за кожен м3 сплачується певна вартість і підрядники виконують роботу зацікавлені в "збільшенні" своєї винагороди. З іншого боку виконавцю робіт вкрай необхідно підтвердження обсягу своїх робіт. Тільки геодезична організація має право і дозвіл виконувати подібні роботи, давати висновок і підтвердження виконаних робіт.

Виконавча зйомка здійснюється для отримання основи, яка є для формування проектної поверхні. В результаті підрахунку об'єму земляних мас створюється документ, що має назву - картограма. Даний матеріал являє собою якийсь план, що відображає рельєф досліджуваного земельної ділянки, розбита на ділянці квадратна сітка, а також відображаються лінії, так званих, "нульових робіт".

Вихідні виконавчі зйомки і картограми підрахунку являють собою документацію, яка мають юридичну силу і до того ж підкріплюються додатком різних сертифікатів, ліцензій, печаток самої організації і інженерів-геодезистів. Для визначення термінів і вартості робіт необхідна наступна вихідна інформація: місце розташування ділянки ведення земляних робіт, опис існуючого рельєфу (рівнина, ухил, наявність ям і резковираженной складок місцевості), площа об'єкта, бажані терміни отримання результатів, наявність вихідних даних (креслень, проектів).

По закінченню зазначеного терміну замовник отримує на руки такі документи: виконавча зйомка до початку ведення робіт, виконавча зйомка після завершення переміщення земляних мас, виконавча зйомка кордонів ведення робіт (прив'язки до проектних контурах), картограма підрахунку обсягів виконаних робіт. Дана інформація надається в 2х паперових примірниках і дублюється в електронному вигляді на вказаний замовником адресу.

Наша організація виконує весь спектр інженерно-вишукувальних робіт (геодезія, геологія) і пропонує вам повне геодезичний супровід будівництва об'єкта, включаючи в себе: винос в натуру меж земельної ділянки, розбивка осей будівлі, передача геодезичної основи підрядної організації, розмітка фундаменту, кутів стін і характерних точок, виконавча зйомка елементів несучих конструкцій, підрахунок обсягів виконаних праць на кожнім етапі будівництва. Ми розуміємо всю важливість і відповідальність, яка покладається на нашім час проведення даних робіт, тому кожну поставлену перед нами задачу виконуємо грамотно і якісно.