moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Розрахунок об'єму котлована, піску, грунту

Будівництво будь-якого об'єкта незалежно від його цільового призначення (цивільне це будівництво або промислове) починається з робіт, іменованих земляними. Земляні роботи включають в себе кілька процесів - розробка котловану, переміщення грунту, розрахункові роботи. Це самий початок, тому ці процедури є відповідальними і досить складними. Практична діяльність тут з'єднується з розрахунковою. Від того, як буде виконаний даний етап, буде залежати подальша доля всієї будівлі.

Методи, а також терміни проведення земляних робіт залежать від таких факторів, як тип грунту, рельєфу даної території, кліматичних особливостей місцевості та пори року, коли здійснюється робота. Перед тим, як приступити безпосередньо до виймання грунту, потрібно провести розрахунки об'єму котловану, ґрунту, а також піску. Такі обчислення дозволяють заздалегідь дізнатися вартість будівельних матеріалів і виконати точний підрахунок об'єму грунту.

Розрахунки тих чи інших земляних одиниць проводиться із застосуванням геометричних формул, що відносяться до тих або інших геометричних фігур, у вигляді яких представляються земляні елементи. Які саме формули застосовуються в кожному конкретному випадку, добре знають фахівці, які проводять роботи на об'єкті. Ми не будемо заглиблюватися в перерахування всіх геометричних формул, а опишемо загальний алгоритм дій при виконанні розрахунку об'єму котловану.

З земляними роботами і розрахунком об'єму котловану пов'язане таке поняття, як кут природного укосу, який впливає на точність і весь підрахунок об'ємів грунту. Цей кут у кожному випадку різний. Все залежить від стану і різновиду ґрунту. В першу чергу, кут укосу залежить від такого параметра, як ступінь вологості грунту. Різновид також грає не останню роль. Ось деякі показники: кут укосу сухої глини - 45 градусів, а вологою - 35; кут укосу сухого піску - 27-28 градусів, а вологого 35. Що стосується змішаного типу ґрунту, то в сухому вигляді кут укосу дорівнює 50 градусів, а у вологому - 40.

Розрахунковим робіт по дослідженню об'ємів котловану та інших земляних елементів передує вивчення картограм. Картограммами називаються матеріали графічного характеру, пов'язані з даним будівельним об'єктом. Як правило, в цих матеріалах міститься детальна і найбільш повна інформація, що стосується цієї території. Крім стандартних даних у вигляді особливостей рельєфу там повинні бути нанесені відповідні позначки. Ці позначки - складова частина процесу розрахунку об'ємів земляних робіт. Вони бувають трьох типів: червона показує дані, закладені в проект; чорна - початковий рівень землі до проведення робіт, а робоча відмітка дає результат різниці двох вищезгаданих відміток. Потім вся територія поділяється на умовну сітку з будь-яким кроком від 1 на 1 метр, до сітки 100 на 100. Чим дрібніше сітка, тим точніше сам підрахунок. Розрахунок об'єму котловану при цьому буде виконаний максимально коректно.

Підрахунок об'єму піску необхідний при днопоглиблювальних роботах. При намиванны піском, який піднімають з дна водойми, складність підрахунку обумовлюється складною формою і розтіканням піску по площі ділянки. Так само варто враховувати обваловку, яка часто менше 1-го метра в розрізі і не враховується програмою підрахунку. При цьому вирішальною виявляється первісна зйомка ділянки перед початком робіт. Від її подробиць і точності залежить 90% підрахунку об'єму піску, але про це зазвичай починають замислюватися вже після проведення всіх робіт, коли доступ до цієї поверхні вже закритий шаром піску, який і потрібно підрахувати, в чому власне і підрахунок об'єму піску. Розрахунок об'єму котлована також залежить від початкової зйомки.

Наша компанія готова провести якісні розрахункові роботи по підрахунку об'єму грунту - котлованів, насипів, виїмок, а також елементів - пісків і матеріалів на будь-яких об'єктах - від дрібних приватних будиночків до великих промислових підприємств та кар'єрів. Розрахункові програми і вмілі дії фахівців з геодезії забезпечать достовірний результат, який стане гарантією правильності подальших робіт і розуміння виконаних робіт.