moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Розрахунок фундаменту

З чого починається будівництво будинку? Ну звичайно ж з фундаменту. Природно, що перед закладкою фундаменту тривають передпроектні роботи, безпосередньо розробка проекту, розрахунок витрат на будівництво. Однак практична будівельна діяльність починається з закладки фундаменту.

Це дуже трудомістка і відповідальна ділянка робіт. Та й витрати на нього становлять близько 20% від витрат на все будівництво. Як бачимо, гроші чималі. Саме тому багато власників земельних ділянок та замовники будівництва прагнуть хоч трохи скоротити значну цифру в кошторисі, економлячи на фундаменті. Хоча якраз цій ділянці робіт слід приділити особливу увагу і вкласти в нього необхідну суму. Якщо економити на фундаменті, ігнорувати важливість цієї складової, у підсумку можна отримати зовсім не той результат, який очікувався. Виправлення помилок забере додатковий час і ще більші гроші, ніж були зекономлені.

Ще одна помилка замовника будівництва - це надмірне побоювання про те, що фундамент буде не достатньо міцним, нестійким і не витримає навантажень. З-за цього закладаються надмірно великі фундаменти, на які витрачається багато будівельних матеріалів і грошей, відповідно. А в результаті виявляється, що такі витрати були марними.

Щоб вам як замовнику будівництва мати повну інформацію про те, який же все-таки потрібно закладати фундамент, якого типу, якої глибини і з яких матеріалів, потрібно заздалегідь виконати розрахунки фундаменту.

Перший крок до ідеального фундаменту - це його проектування. Фундамент має володіти рядом характеристик, які допоможуть йому бути дійсно надійним і довговічним. В першу чергу, він повинен витримувати певне навантаження. Якою буде це навантаження, залежить від того, яка саме будова за масштабами передбачається зводитися. Акцент в ході проектування повинен робитися і на характеристики ґрунту - його несучу здатність, рівень ґрунтових вод, а також ступінь промерзання.

От як раз для того, щоб втілити грамотно-розроблений проект, і необхідні розрахунки фундаменту будинку. Щоб виконати розрахунки якісно і грамотно, потрібно мати повний набір відомостей. До цих відомостей відноситься вся інформація, що стосується будови, що передбачається будувати на цьому фундаменті. Фахівцям потрібно надати такі параметри як висотність, вага, матеріали, з яких будуть зводитися стіни та інші дані. Крім самої будови, потрібно мати інформацію і про геологічні особливості ділянки - про склад ґрунту, рівень ґрунтових вод, про ступінь промерзання грунту і про припустимі навантаження. Відомості, закладені в проектну документацію, також знадобляться.

Складність розрахунків повністю залежить від проекту. Якщо він типовий, то за основу беруться наявні розрахунки, що стосуються даного проекту. А фахівцеві потрібно не заново все вираховувати, а перерахувати дані, беручи до уваги індивідуальні особливості території, відведеної під забудову. Якщо проект індивідуальний, розрахунки дещо ускладнюються - також беруться до уваги особливості ділянки, але і параметри будівлі в цьому випадку також індивідуальні.

В ході розрахунків повинні бути встановлені такі характеристики фундаменту, як його глибина, перетин, а також тип. Типів фундаменту є декілька, і кожен з них доречний для певних забудов і на конкретних типах грунту.

Всі ці та інші аспекти такого важливого елементу будівлі як підстава можуть вирахувати тільки кваліфіковані фахівці. Наша компанія може провести розрахунки фундаменту, а також провести всі попередні цій процедурі роботи.