moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Розбивка осей котловану під фундамент будівлі на місцевості

Розбивка осей будівлі на місцевості відкриває будівельний процес, а саме: - розбивка осей котловану. Так, можна сказати, що будівництво починається з паперів - з розробки проектів, отримання дозволів. Але це так званий підготовчий етап. Основні ж роботи на ділянці починаються саме з розбивки осей під екскаватор.

Розбивка осей будівлі на місцевості відноситься до геодезичних робіт. В натуру переносяться головні осі конструкції. Ця процедура проводиться для того, щоб розпочати земляні роботи. Замовник будівництва або власник ділянки має в обов'язковому порядку провести геодезичні роботи по винесенню в натуру будівельних основ. За підсумками робіт повинен складатися акт. Правильна розбивка гарантує дотримання всіх розмірів не тільки самих будівель, але і глобальну посадку всіх об'єктів у межах будівельного майданчика.

Крім цього, іншими геодезичними роботами, без яких неможливо уявити будівельний процес, є розбивка котловану, винесення меж котловану, розбиття проміжних осей, розбивка осей під фундамент. Обов'язковість виконання цих робіт хоч і лежить на замовнику та підрядників будівництва, однак проводити їх повинні тільки кваліфіковані інженери-геодезисти. В іншому випадку ви ставите під загрозу надійність вашої конструкції і точність подальших робіт. Тим більше, що у наших спеціалістів, що професійно займаються геодезичними дослідженнями, є все потрібне обладнання необхідного класу, яке відрізняється високою точністю і продуктивністю, а також документи про їх справність.

Розбивка осей будівлі на місцевості передбачає визначення необхідних точок в натурі, які відповідають осьовим точкам, закладеним у проекті. Ця робота проходить ще до того, як будуть проводитися якісь земляні роботи. Тому винесені точки потрібно закріпити на такій відстані, де вони не будуть заважати процесу риття котловану і не будуть пошкоджені. Однак така можливість є не завжди. Дуже часто будівельні роботи проводяться серед житлових масивів, які густо забудовані будинками та іншими спорудами. В таких випадках по периметру будівельного майданчика по всім будівлям навколо визначаються координовані марки опорної геодезичної мережі.

Як вже згадувалося, початок розбивочних робіт передбачає перенесення всіх точок і осей з паперів в натуру. Тут найголовніше - максимальна точність. На жаль, не рідкісними є ситуації, коли при виконанні цих робіт допускаються помилки. Одна з найпоширеніших - неточне визначення кутів за некоректною розбивкою. В такому випадку втрачається прямий кут і йде перекіс або зсув. Навіть якщо цей перекіс не помітний при розбивці осей під фундамент, то він дасть про себе знати, коли будівництво перейде на етап монтажу даху і підлоги.

При розбивці осей котловану під фундамент слід пам'ятати кілька головних правил:

у тому випадку, коли ви плануєте звести будівлю квадратного або прямокутного типу, необхідно відповідально підійти до простеження стін майбутнього будинку. Вони повинні примикати чітко одна до одної під кутом 90 градусів. Це обов'язкова умова, яка повинна дотримуватися;
у тому випадку, коли перекриття буде здійснюватися панелями, які є крупнопустотними, необхідно стежити за відповідністю розміру фундаменту розмірам цих панелей.
Виходячи з вищесказаного можна зробити висновок, що розбивка осей котловану під фундамент повинна бути зіставлена з розмірами осей перекриттів.

В Інтернеті можна знайти інструкції про те, як виконати самостійну розбивку осей котловану. І хоча процедура описується як проста, однак це далеко не так. Ви дуже ризикуєте, економлячи на фахівцях в галузі геодезії. Наша компанія пропонує свої послуги по досить доступній і демократичній вартості, в той час як якість нашої роботи доведено і підтверджено безліччю клієнтських відгуків. Ми виконуємо розбивку осей тільки із застосуванням обладнання, що пройшло всі дозвільні процедури і гарантуємо максимальну точність, кут в 90 градусів, збіг всіх діагоналей і паралельності.