moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Розбивка осей колон

Розбивка осей колон - це одна їх геодезичних робіт, яка використовується в процесі будівництва на початкових етапах. Креслення процес передує самому монтажу колон. Як правило, ці колони є залізобетонними або сталевими конструкціями.

Проведення розбивки осей колон складається з декількох етапів, кожний з яких відрізняється відповідальністю, тому вимагає максимальної точності, відмінної професійної підготовки і кваліфікації.

Для того щоб приступити до розбивки осей теодолітом, необхідно мати чіткий і правильний проект, який і стане документальною підставою для проведення цієї роботи.

Для початку на всіх верхніх площинах фундаменту потрібно нанести позначки, які будуть позначати поперечне і поздовжнє розташування колон і їх осей. Це так звана розбивочна сітка колон при розбивці осей фундаменту під колони.

На самі колони теж потрібно нанести позначки. Розташовувати їх потрібно також біля основи вгорі на гранях, позначеннях осей службовцями. Саме вони виступають ключовими орієнтирами при перевірці правильного вертикального положення колони, потім проводять технологічний процес розбиття осей теодолітом.

Також на колони потрібно нанести горизонтальні штрихові позначки як вгорі, так і внизу. Нижні відповідають за правильну орієнтацію при монтажі колони на фундамент, а верхні - за точну передачу відміток при наступному етапі будівельних робіт. Коли колона монтується поверх фундаменту, потрібно дотримати одна дуже важливу умову. Потрібно, щоб позначки, нанесені на фундамент, і позначки внизу колони повністю збігалися одна з одною. Повний збіг - це самий ідеальний варіант для подальших робіт по зведенню об'єкта. Причому за виконанням послуги розбивка осей фундаменту під колони досить поєднати всього 3 ризики, при цьому 4-а при правильній геомерии співпаде автоматично.

Правильне вертикальне, рівне положення колон можна перевірити за осьовим позначок вгорі і внизу колони. Для цього повинен використовуватися спеціальний геодезичний інструмент - теодоліт, а також схили. Щоб правильно посадити колону, потрібно враховувати завдані нижні позначки. Також, щоб домогтися точності і збігу, потрібно укласти під колону внизу цементний або бетонний шар. Його товщина визначається для кожної колони індивідуально і залежить від різниці висот при посадці. Якщо ви у вашому теодоліті при розбивці осей не впевнені, то процедуру перевірки вертикальності потрібно зробити при колі ліво і колі право (коло ліво і коло право - це положення лімба відносно геодезиста і теодоліта). При цьому помилка похибки теодоліта самокомпенсируется.

Як правило, коли мова йде про розбивку осей колон і в цілому про їх встановлення, то маються на увазі будівельні роботи на виробничих об'єктах. Разом з колонами відразу ж встановлюються і підкранові балки кранових шляхів. Їх установка безпосередньо пов'язана з монтажем колон. Осі кранових колій, розташованих між колонами, можна відміряти навіть з використанням рулетки. Це що стосується невеликих відстаней. Якщо відстань досить велика, схема вимірювання ускладнюється. Крім рулеток потрібно використовувати та висок, і теодоліти. Дуже часто на об'єктах одна бригада займається розробкою котловану, інша фіксуванням опалубки фундаментів, ще одна монтажем колон, четверта установкою перекриття. При всіх цих процесах присутній геодезист, який крім розбивки осей колон, виконує розбивку осей фундаменту під колони, розмітку котловану і здійснює виконавчі зйомки.

Якщо вам на об'єкті потрібно виконати геодезичні роботи, розбивку осей колон, так і інших елементів конструкції, яка має будь-яке цільове призначення, зверніться до ношої фірми. Тут вам проведуть ці роботи з геодезії максимально оперативно і також максимально точно і якісно. Телефонуйте.

Повний комплекс: винесення меж + розбивка осей + геологія + топозйомка за акційною вартістю.

Для того, щоб дізнатися вартість і терміни виконання даного виду робіт, ви можете зателефонувати нам за номером 097-891-01-18 або написати на пошту