moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Польові випробування ґрунтів: завдання і методи

Перед тим, як починати будівництво, слід виконати випробування ґрунту на ділянці, відведеній під будмайданчик. Саме деформаційні властивості грунту вважаються досить важливим параметром: від точності отриманих даних буде залежати розрахунок фундаменту, і відповідно, доля всього будинку. Тому таке важливе дослідження, як випробування ґрунту, не можна ігнорувати. В іншому випадку, по пришестю часу, цілком можливий розвиток такого несприятливого процесу, як просадка нижнього конструктивного елемента, що згодом може призвести до незворотних деформацій та повного руйнування об'єкта.

МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕНЬ ГРУНТІВ НА БУДМАЙДАНЧИКУ
Деформації ґрунту можливі через статистичні навантаження, яким він піддається в процесі експлуатації будь-якої будівлі. Ступінь змін багато в чому залежить від характеристик ґрунтів, які необхідно врахувати при проектуванні. На сьогоднішній день польові випробування ґрунтів та їх зондування проводяться різними методами. Дане дослідження, згідно з нормами, здійснюється в комплексі з іншими інженерно-геологічними дослідженнями. Воно необхідне для визначення умов залягання ґрунтів і водоносних горизонтів, генезису порід, а також професійної оцінки гідрологічного режиму ділянки, міцнісних та деформаційних параметрів ґрунтів.

Наша компанія має в наявності сучасне спецобладнання для одержання високоточних інженерно-геологічних даних за допомогою наступних методів вивчення грунтів:

стандартні випробування ґрунтів палями (зондами, натурними або еталонними);
дослідження штампом;
дослідно-фільтраційні заходи;
статистичне зондування (глибина − до 45 м);
вивчення за допомогою прессиометра;
дослідження на зріз керна ґрунтів.
Всі види досліджень інженери-геологи реалізують безпосередньо в польових умовах − на досліджуваній ділянці, де планується зведення об'єкта. При виконанні досліджень використовують інноваційну техніку, що гарантує точність отриманих результатів.

КОЛИ НЕОБХІДНІ ВИПРОБУВАННЯ?
В більшості випадків польові випробування ґрунтів для вимірювання їх опору зовнішніх впливів виконується на нових будмайданчиках. Але нерідко, досвідчені забудовники такі дослідження замовляють з метою обстеження раніше зведеного фундаменту. Особливо це важливо, якщо планують будувати новий об'єкт на старому фундаменті: в цьому випадку ґрунтова підоснова вимагає уважної перевірки для визначення її несучих властивостей.

У всіх випадках, при проведенні польових випробувань, грунт одночасно підлягає обов'язковій лабораторній експертизі!

ОСНОВНІ ЦІЛІ ДОСЛІДЖЕНЬ
За підсумками отриманих даних, складається технічний звіт. Матеріали, отримані внаслідок такої геологічної послуги як випробування ґрунту, знадобляться для вирішення наступних базових питань:

Вивчення просторової мінливості параметрів ґрунту для раціонального вибору розрахункової моделі основи.
Поділу георозрезу на шари з ідентифікацією кожного по глибині.
Класифікації ґрунтів за властивостями і складом.
Дослідження фізико-механічних характеристик грунту.
Складання проекту та розрахунку фундаменту.
У компанії є власна ґрунтова лабораторія, що дозволяє здійснювати випробування ґрунту всіх видів. Високоточно визначаємо щільність, схильність до осідань, вологість ґрунтів, виконуємо гранулометричний аналіз і встановлюємо корозійну активність ґрунтів і підземних вод.