moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Показники в звітах по геології: інформація про проект, як на долоні

Результатом будь-якої геологічної діяльності на досліджуваному ділянці землі є показники в звітах по геології. Ці дані як можна детально характеризують стан території, на якій планується будівництво.

Кожен показник звіту є незамінною частиною дослідження і тому ми, компанія Geodez, проводимо повний комплекс досліджень для відображення його в документації.

СКЛАДОВІ ЗВІТУ ПО ГЕОЛОГІЇ
Цей документ являє повну картину, необхідну для подальших розрахунків за все будівництва, тому він є основним. Складається такий звіт з декількох частин:

вступна;

вихідна інформація про ділянку;

особливості геологічних умов;

техногенні характеристики і географічні дані;

показники по дослідженню грунтів;

гідрогеологічні дослідження;

висновок;

інформаційна база, використана для складання звіту;

додатки.

ФІЗИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ҐРУНТУ ДЛЯ ГЕОЛОГІЧНОГО ЗВІТУ
Фізика земляного покриву - це основний розділ грунтознавства та один з найбільших масивів в звіті по геології.

Фізичні особливості землі визначають напрямок, в якому відбувається грунтопроісхожденіе і складають основу для визначення меліоративних дій і заходів, спрямованих на технологічний супровід тваринницьких і виробничих будівель.

Природна вологість
Цим показником обчислюється норма природного вмісту рідини в породі в природному вигляді. Виявляється наявність води в ґрунті шляхом його висушування в температурному режимі зі значенням близько 107 градусів за Цельсієм. Після того, як вага грунту стає постійним, досвідчена частина завершується.

Підсумковий результат необхідний для визначення наповненості водою. Дані розрахунки необхідні також для геологічних досліджень під будівництво фундаменту будівлі.

Вологість грунту на межі текучості
На первинних етапах інженерних вишукувань проводять розрахунки за визначенням плинності. Особливо такі показники важливі при вмісті в ньому основної маси глинистих порід. Цей показник в звіті по геології необхідний для того, щоб визначити наскільки швидко порода ділянки переходить з пластичного стану в текучий (полужидкое) при впливі на неї рідини. Розрахунок межі плинності показує наскільки стійка грунт на ділянці.

Вологість на межі пластичності
Ще один показник геологічного звіту, який характеризує стан землі. В основному досліди на обчислення пластичності ми проводимо з такими грунтами, які насичені глинистими породами. Такі різновиди мають характерне властивість змінювати свій стан з твердого в більш м'яке, що має велике значення при будівництві великих об'єктів, які несуть велике навантаження на грунт.

Число пластичності і плинності в звіті геологів
Ці два значення є невід'ємними характеристиками складу грунту. Завдяки їм наші фахівці можуть визначити здатність грунту утримувати вологу, а також густоту і в'язкість зразка, взятого в якості проби з ділянки.

Щільність породи
Щільність покриву на території проекту визначається трьома основними показниками:

щільністю частинок;

загальної щільністю;

щільність грунту в сухому стані.

Ці характеристики для звіту визначаються для обчислення побутового тиску, тиску на окремі частини конструкцій і об'єктів, їх опади, а також для розрахунку стійкості схилів, схильних до зсувним явищам.

Коефіцієнт пористості
Цей показник характеризує відношення обсягу порожнеч до загального обсягу грунту. Це допомагає вловити найменшу можливість деформаційних змін при впливі навантаження з боку споруди. Також показник звіту по геології служить для визначення водопроникності породи і відповідно можливості зміни її стану з твердого в більш м'яке.

Коефіцієнт фільтрації
Одним зі складних процесів, що відбуваються всередині земляного покриву - фільтрація води. Показник, який характеризує цю властивість грунту, ми отримуємо на етапі польових робіт, так як він залежить від багатьох її характеристик (склад, в'язкість, водопроникність і т.д.), а також від навколишнього середовища і погодних умов.

Гранулометричний склад ґрунту
При будівництві доріг важливим є аналіз основи під дорожнє покриття. Саме цей показник є одним з першочергових для пошуків для подібних цілей.

Гранулометричний склад - це відносний обсяг всіх складових ґрунту (у вигляді гранул) по відношенню до загального обсягу. Звіт даного показника представляється в формі аналітичної таблиці, де вказана частка кожного інгредієнта в загальній масі в процентному вираженні.

Вміст органічних речовин в звіті по геології
При аналізі складу грунту до уваги беруться не тільки неорганічні речовини, але також органічні (зів'ялі рослини, залишки тваринного походження на стадії розкладання).

Показник складу органічних речовин необхідно вносити до звіту для того, щоб проаналізувати як це може вплинути на стійкість грунту, її складові частини, водопроникність і можливість деформації.

ПОКАЗНИКИ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ГРУНТУ ДЛЯ ГЕОЛОГІЧНОГО ЗВІТУ
На основі механічних показників вивчення грунту ділянки, на якому планується зведення будівель або інших конструкцій, проводяться розрахунки проектування фундаментів будівель, а також інших несучих частин, які надають будь-який вплив на основу.

Компресійні випробування методом однієї кривої і методом двох кривих
Ми проводимо випробування даними методами геології для визначення властивостей просідання грунтів, що залягають на ділянці. Для першого методу (однієї кривої) виділяється один зразок грунтовій проби, що аналізується з застосуванням компресійного приладу. Для початку беруться показники при природній вологості зразка, а другим етапом передбачено його замочування. Якщо отриманий результат більше або дорівнює 0.01, то грунт вважається просадними.

Другий метод проводитися аналогічним способом, тільки в ньому беру участь уже два зразка. Перший зразок випробовується при природних показниках, а другий - в умовах насичення водою.

Випробування просідання в геології: неконсолідовано-недренованому і консолідовано-дренований
Консолідовано-дренованих дослідження проводять, визначаючи схильність землі до деформації і його міцність при впливі навантажень в повільному і постійному темпі. Для цього зразок поміщають між двох пористих пластин, які його поступово здавлюють. При цьому через певний час з нього віджимають воду.

Прототипом такого досвіду в геології є неконсолідовано-дренований аналіз. Проба також міститься між двох пластин, тільки навантаження при цьому проводиться моментально і відсутній віджимання води.

СПЕЦІАЛЬНІ ЛАБОРАТОРНІ ДОСЛІДЖЕННЯ
Показники для звіту по геології, що вивчаються нашими фахівцями, отримують в результаті проведення наукових дослідів в нашій спеціалізованій лабораторії.

Стандартне ущільнення
Метою проведення випробувань є визначення максимальної щільності і допустимої вологості грунту, при якому вона досягається. Під час проведення досвіду зразки піддаються пошаровому ущільненню без можливості бокового розширення. Проводиться це за допомогою постійного навантаження в умовах різної вологості.

Водна витяжка
Під час синтезу води і грунту більша частина мінеральних складових розчиняється в рідині. Саме витяжка цієї рідини дозволяє нам судити про санітарний стан грунту, а також про те наскільки він схильний до корозії. Крім того, цей метод дозволяє обчислити часовий інтервал самоочищення грунту від солей, а також здатність території до подтопляємості.

Хімічний аналіз грунтових вод
У кожному аналізі по геології повинен бути присутнім розділ, що включає в себе всю таємницю станом ґрунтових вод на території забудови. Особлива увага в ньому приділяється їх хімічним складом. Шляхом лабораторних досліджень визначають мінералізацію грунтових вод, її жорсткість, кислотність і агресивність.

Зазначені показники необхідні для визначення взаємодії їх з матеріалами будівництва, зокрема - бетоном, алюмінієм, сталлю і ін.

Показники геології не тільки для геологів
Всі показники в звіті по геології є дуже важливими складовими загальної картини стану території, на якій проводиться проектування забудовником. При плануванні будь-яких дій з грунтом ділянки необхідно брати до уваги всі умови. Це потрібно для того щоб вибудувати надійні конструкції з мінімальною шкодою навколишньому середовищу.