moc.liamg%40198790zedoeg
Підрахунок об'ємів земляних робіт за ціною топографічної зйомки, оцифровки нижньої поверхні і підрахунок об'єму насипу, точність до 2%.
На початковому етапі будівництва необхідно виконання такої геодезичної процедури, як підрахунок об'ємів земляних мас або робіт. Під початковим етапом мається на увазі стадія складання проекту та супутньої документації. Також, якщо в даний період момент був упущений, можна провести розрахунки безпосередньо в процесі виконання практичних будівельних робіт. Дана процедура є обов'язковою. Без неї не можна точно з'ясувати вартість будівництва, а також механізми втілення проекту в життя.
Для точного підрахунку об'ємів земляних робіт потрібно поєднання наступних чинників:
топографічна зйомка поверхні до початку робіт, якщо такої немає, то за нижню поверхню приймається або відмітка низу купи, або відмітка верху котловану, якщо склад має форму бункера, то нижня поверхня визначається за паспортними кресленнями складу;
топографічна зйомка поверхні верху грунту, сировини, дна котловану, насипу, або будь-якого іншого матеріалу;
обидві ці зйомки повинні виконуються дуже докладно, зйомці підлягають всі характерні точки фігур, такі як низ укосу, верх укосу, виїмки, насипи, перепади відміток, хребти. Потрібно точно оконтурити фігуру для подальшого підрахунку об'єму;
при камеральній обробці фігура доповнюється проміжними точками, необхідними для коректного підрахунку, ще раз визначається контур підрахунку, проводиться сам підрахунок об'єму насипу, підрахунок об'єму виїмки, площа нульових робіт;
підрахунок об'ємів земляних робіт геодезія оформлюється технічно. Звіт з складанням відповідного акту підрахунку об'ємів із зазначенням прізвищ виконавців, умов зйомок, підстав для проведення робіт, допустимих і фактичних похибок, і власне результатів підрахунку.
Основною одиницею земляних робіт є земляне спорудження. Воно являє собою виїмку або насип, які утворилися в результаті риття котловану, зворотної засипки, складування сировини. Для спрощення процедури підрахунку об'ємів ці споруди представляються як геометричні фігури. Відповідно, розрахунок легко провести, застосовуючи до них певні формули геометрії. Та чи інша формула вибирається залежно від того, в яку фігуру був перетворений об'єкт. У тому випадку, коли великі масштаби будівництва, особливо складні об'єкти розбиваються на кілька фігур або контурів, кожна з який вираховується окремо. А потім отримані показники сумуються.
Серед всіх земляних споруд, найбільш затребуваними в плані підрахунків є насипи, котловани, склади як відкриті, так і закриті, а також траншеї. Ці об'єкти розробляються як при зведенні конструкцій цивільного призначення, так і виробничого. Способи і розрахункові формули підбираються індивідуально до кожного конкретного випадку. Вони залежать від декількох факторів - від масштабів робіт, їх цільового призначення, рельєфних особливостей місцевості, близькість розташування інших забудов.
З процедурою підрахунок об'ємів земляних мас пов'язані такі поняття як висотні відмітки. Вони можуть відрізнятися в залежності від свого розташування. Так, червона позначка - це позначення, яке є в проектній документації. Саме відповідно до цієї позначки потрібно планувати земляне спорудження в натурі. Інша позначка - чорна. Нею позначається рівень земельної поверхні, який є перед стартом яких-небудь робіт. Третій вид - це робоча відмітка. Вона являє собою різницю двох попередніх позначень. Саме з її допомогою можна визначити глибину земляної споруди. Обов'язковою умовою крім рельєфу повинен бути облік і геологічних особливостей грунту.
Перед початком робіт з підрахунку об'єму потрібно обов'язково ознайомитися з відповідною картографічною документацією - топографічна зйомка нижньої підстилаючої поверхні. Ці матеріали містять детальний план території, на якій ведеться будівництво, або яка лежить в основі складу. На цьому плані повинні чітко простежуватися всі рельєфні особливості, а поверх них наноситися розглянуті вище чорні і червоні, а також робочі позначки. Цей документ повинен бути підготовлений заздалегідь, разом з проектом споруди. Якщо склад має проектну підставу, то перед початком підрахунку об'ємів мас обов'язково узгоджується між сторонами ще раз для правильних розрахунків.
Домогтися правильності виконання в такій відповідальній справі вам допоможуть фахівці нашої компанії. З ними розрахунки будуть проведені з урахуванням всіх нюансів об'єкта і гранично точно.
Розрахунок об'ємів земляних робіт дуже відповідальна робота, яку можна довіряти тільки професіоналам з нашої компанії.
Підрахунок об'ємів земляних робіт геодезія. Телефонуйте до офісного телефону 097-891-01-18 будемо раді співпраці.