moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Перенесення репера нівеліром

Наша компанія займається нівелюванням. Основна послуга - перенесення репера нівеліром, перенесення позначки репера на дно котловану, на монтажний горизонт.

Репером в геодезії називається спеціальний знак, яким позначають певну точку на поверхні ділянки або місцевості. Висота точки, а також її різниця з рештою прилеглою поверхнею визначається за допомогою нівеліра. В процесі проведення геодезичних вишукувань виконуються роботи на місцевості, зокрема зйомки ділянки. У таких випадках відмітка репера носить назву тимчасової. Для її визначення вибирається об'єкт на місцевості, який є стійким і в найближчій перспективі переноситися або забиратися нікуди не буде. Таким об'єктом може бути будь-яких стовп або опора. На ньому робиться відмітка на тому рівні висоти, який необхідний геодезистам.

В залежності від того, яке цільове призначення вони мають, репери бувають декількох видів:

є репери, які використовуються в наукових цілях. Встановлюють їх в певних географічних точках країни, згідно з відповідними інструкціями і схемами;
існують рядові репери, закладаються по всіх нивелирних лініях, які бувають скельними, стінними і ґрунтовими. Вони закладаються так, щоб відстань між ними була в межах від 3,5 до 7 км;
ще один вид реперів - фундаментальні. Закладаються вони в грунт. Такі репери мають вигляд пілонів або ж залізобетонних стовпів. Такий вид реперів використовується тільки в певних випадках, а саме при будівництві, звідси і назва - фундаментальні.
Пов'язані між собою фундаментальні і рядові реперні пункти утворюють державну геодезичну мережу.

Є поняття триангуляційного реперу. Вони використовуються геодезичними компаніями, відповідно інформацію про них ви можете знайти в цих компаніях. Такі репери мають вигляд великої триноги - трьох металевих прутів, кінці яких з'єднані вгорі один з одним. Такі конструкції досягають двометрової висоти і їх можна знайти на пагорбах чи інших височинах. Тринога - це тільки частина системи, другу її частину не видно з боку і вона являє собою вкопанную в землю бетонну конструкцію, на якій є відповідний номер репера. От як раз відомості про це номері, а також про дату і цілі її установки можна знайти в геодезичних компаніях.

Перенесення відміток репера здійснюється за допомогою нівеліра. Це геодезичний інструмент, який часто використовується в ході інженерних і геодезичних робіт. Він застосовується для того, щоб заміряти різні точки місцевості.

Потрібно враховувати, що процес нівелювання краще довірити професійним геодезистам. Позначки репера є ключовим моментом всього будівельного процесу, особливо якщо здійснюється передача репера на монтажний горизонт, від їх точності залежить якість всіх наступних робіт і надійність майбутньої споруди. Наша компанія виконує перенесення репера нівеліром на будь-яких ділянках, як на будівельних майданчиках приватних котеджів, так і на виробничих об'єктах. Наша кваліфікація дозволяє братися за найскладніші випадки, а також виконувати роботи на складній місцевості відносно рельєфу і розташування.

Наша компанія встановлює позначки репера, а також виконує передачу їх підрядним організаціям, які будуть виконувати подальші роботи на об'єкті. Процедура передачі репера на дно котловану виконується по всім вимогам. У першу чергу, складається відповідний акт про перенесення певної позначки на репер.

Також, в ході проведення подібних робіт ми не просто покладаємося на результати поточних вимірювань, а вивчаємо документацію, яка має відношення до будівництва, зокрема на відомості, отримані ще на етапі геодезичних робіт, які велися при підготовці документів до проектування. Особливо для нас актуальні такі відомості, якщо ці роботи проводилися не нашою компанією. Там можуть бути помилки, які позначаться надалі. Наш досвід, а також уважність до дрібниць дозволяють уникнути помилок на всіх етапах геодезичних і будівельних робіт.