moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Паспорт водойми

Паспорт водойми - це основний документ, що включає всю інформацію по тому чи іншому водному об'єкті. Він необхідний у разі передачі водойми в аренду або в інших подібних ситуаціях. Серед характеристик, які присутні в паспорті, можна виділити наступну інформацію - кількісні показники площі, обсягу, глибини, гідрологічні дані, а також відомості про користувачів водою. Крім того, повинно бути описано повний технічний стан, призначення об'єкта, правила його використання. Якщо на даній водоймі є якісь гідротехнічні споруди, вони також повинні бути включені в паспорт. У тому випадку, коли мова йде про водний об'єкт, який використовується у рибному господарстві, то акцент потрібно зробити на вивченні можливості розлучення того чи іншого виду риб.

Для кожного водного об'єкта (річка, озеро, ставок, джерело та інші) є свої параметри, які слід дослідити і занести в паспорт. Так, якщо мова йде про озеро, то в його паспорті повинні бути зазначені такі відомості - його розташування, розміри, глибина, параметри берега, характер грунту, колір води, різниця в рівнях, рослинність і тваринний світ, наявний в межах водойми, відомості про господарські споруди, джерела проблеми забруднення озера.

Якщо мова йде про річку, то тут є свої особливості поряд з універсальними параметрами для будь-яких водойм. Замість стандартного розташування, слід вказати початок річки і той водний об'єкт, куди вона впадає, а також описати всі притоки. Крім того, потрібно вказати швидкість і особливості перебігу і витрат води, її колір, температурні перепади, запах і смак. паспорт річки мають входити і докладні відомості про рельєф, особливості берегової лінії, грунтах, руслі, а також тваринному та рослинному світі. Не потрібно упускати і момент цільового призначення водойми, - в яких цілях воно використовується і з-за чого забруднюється.

Подібна паспортизація буде і у інших водних об'єктів. Кожен документ повинен містити обов'язкову карту-схему водойми. Як бачимо, в паспорт входить цілий ряд параметрів, які повинні бути вказані як можна точніше. Для цього проводиться ряд процедур геодезичного та геологічного характеру. Для того щоб дослідити склад і властивості води, необхідні гідрологічні аналізи, відомості про характер грунту будуть отримані в ході геологічних вишукувань.

А щоб досліджувати геодезичні параметри водойми та прибережної території, застосовуються різні види зйомки. За допомогою топографо-геодезичної зйомки можна отримати найбільш повні відомості про особливості дна водойми, рельєфу берегової лінії. При цьому масштаб може бути як найбільший (1:200), так і дуже дрібний - 1:10000, здатний охопити велику площу і велику кількість інформації.

Всі геодезичні та геологічні процедури, що передують паспортизації, а також безпосередньо складання самого офіційного документа якісно виконають професіонали нашої компанії.