moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Осьові знаки при розбивці

Геодезичні роботи - невід'ємна складова всього комплексу геодезичних процедур, що виконується на об'єкті будівництва. Його суть в переносі оцінок, закріплених у проектній документації безпосередньо на ділянку. Генеральний план і окремі креслення - ось ті документи, які лягають в основу розбивочних робіт. Крім цих загальних графічних матеріалів повинен бути розроблений і окреме розбивочне креслення, виконане в масштабі 1:200.

Якщо говорити про детальні розбивочні роботи, які проводяться на об'єкті, що будується, то вони включають такі елементи, як розбиття проміжних осей і точок, в яких перетинаються осі, фундаментна розбиття, а також побудова внутрішньої розбівочної мережі.

Процес розбивки може проводитися по-різному. Все залежить від індивідуальних геологічних характеристик території і обраного способу закладки підстави.

Ключовою складовою будь-якого із способів розбиття є осьові знаки. Вони встановлюються в ході проведення роботи і служать орієнтирами при виконанні подальших процесів. Осьові знаки потрібні для того, щоб зберегти позначки самих осей. Вони знадобляться на етапі проміжної осьової розбивки.

Знаки повинні бути надійно закріплені, щоб стояти на одному і тому ж місці поки не завершиться будівництво. Від точності їх установки і надійного положення в повній мірі залежить правильність всіх подальших робіт.

Установка осьових знаків регулюється будівельними та інженерними правилами і нормами. Так, закріплювати їх необхідно на відстані понад 15 метрів від створу осей. Вибір місця установки осьових знаків вибирається таке, що зручно для контролю за допомогою геодезичного обладнання. Осьові знаки можуть бути різними за типами. Для кожної ділянки підбирається свій тип знаків. Залежить їх вибір знову-таки від геологічних характеристик ґрунту, в який вони закріплюються, а також від того, наскільки довго вони будуть стояти на об'єкті. Якщо знаки потрібно встановити на короткий термін, а грунт твердий, то можна взяти невеликий штир, який заливається розчином.

Осьові знаки закріплюються і в разі розбивочних робіт для фундаменту. Щоб закріпити осі, знадобитися обноска, яка встановлюється паралельно їм. Вона повинна також стояти в ході всього будівництва обов'язково на одному місці.

В ході проведення розбивочних робіт для фундаменту потрібно запам'ятати важливий момент. Перед тим, як починати осьову розбивку, обов'язково потрібно попередньо проконтролювати положення кожного із закріплених осьових знаків. Контроль виконується шляхом додаткових вимірів. Тільки так можна виключити помилку.

Геодезичні роботи в цілому і установка осьових знаків зокрема - вельми трудомісткий процес. Виконувати його самостійно неможливо і дуже ризиковано. Тим більше що без спеціальних високоточних приладів тут не обійтися. Тому наша фірма - кращий варіант для тих, кому потрібне проведення подібної геодезичної процедури.