moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Обстеження будівель і споруд

Обстеження будівель і споруд - це великий самостійний напрям, який включає в себе цілий комплекс процесів. Ці процеси спрямовані на вирішення різних питань, пов'язаних з функціонуванням і експлуатацією будівель. Подібні роботи можуть знадобитися в тому випадку, якщо стоїть потреба перевірити ступінь надійності конструкції, виявити необхідність проведення ремонтних робіт або розробити проект перепланування та реконструкції.

Контроль за будівлею в ході її експлуатації повинен бути систематичним і регулярним. Тільки так можна накопичити достатньо повні відомості і використовувати їх по максимуму, коли це буде потрібно.

Найголовніше, на що спрямовані моніторингові роботи - це виявлення руйнувань і пошкоджень. Своєчасне виявлення убезпечить конструкцію. Кожна будівля схильна до руйнувань. Тільки одні - більшою мірою, інші - меншою. Все залежить від місцевості, в якій вона розташована, від складу грунту, від характеру опадів, а також від якості проекту та його будівельної реалізації. Але навіть сама міцна будову в процесі свого функціонування зношується, в ній зароджуються і розвиваються деформаційні процеси. Щоб своєчасно відновити будову і позбавити її від негативних процесів, необхідно провести обстеження будівлі. Подібну процедуру можна назвати свого роду техоглядом для нерухомих об'єктів. А, як відомо, техогляди повинні бути регулярними. А якщо з конструкцією стався якийсь форс-мажор, наприклад, вона перенесла пожежу, затоплення або землетрус, то обстеження повинно бути виконано обов'язково.

Тільки повноцінний моніторинг зможе дати відомості про можливість проводити ті чи інші ремонтні або реконструкційні роботи. Будівля - це комплексний об'єкт. В ньому функціонує безліч елементів і систем. Це не просто коробка з поверхами. Це ще і електрообладнання, ліфти, газопроводи та інші комунікаційні системи. І кожен з цих елементів необхідно враховувати при загальному обстеженні.

Моніторингові роботи ведуться поетапно. Спочатку йде попередній етап. Це поверхове вивчення будови, його огляд, а також дослідження технічних матеріалів, пов'язаних з об'єктом. На даній стадії у спеціаліста складається певне враження про цЮ будівлЮ. В ході огляду акцент треба робити саме на пошкодження, адже їх виявлення і є ключовОЮ мета всього процесу.

Увага звертається на інженерні споруди, а також на розміри об'єкта. У деяких випадках на будівлю може не виявитися повної документації. Тоді потрібно вдатися до деяких геодезичних процедур, які допоможуть обмірити і встановити геометричні параметри будови. За підсумками даного поверхневого аналізу можна зробити попередні висновки про стан будівлі. Але більш повна інформація чекає саме на стадії детального обстеження.

Як раз на цьому етапі збираються максимально повні дані. Аналізу піддаються всі деформаційні елементи, всі пошкодження.

За результатами аналізу дається аргументована оцінка конструкції в цілому і її окремих елементів. Залежно від цілей, які переслідує моніторинг, можна обстежити вибірково окремі напрями чи перевіряти об'єкт по всіх параметрах. Повне дослідження необхідно при великих пошкодженнях або розбіжностях в технічних документах у питаннях експлуатації. Його доцільність визначається ще на початковій стадії. Акцент робиться на геологічних показниках грунту та його впливі на конструкцію. Також потрібно проаналізувати матеріали ключових елементів будівлі.

Фахівці нашої фірми об'єктивно визначать потребу в тому чи іншому вигляді обстеження і якісно проведуть кожен з них.