moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Нівелювання по квадратах

Для того, щоб отримати максимально точний план зображення рельєфу ділянки в низинних районах використовують один із способів топографічної зйомки нівелювання поверхні. Нівелювання поверхні проводять на будівельних майданчиках, де планується зведення великого масштабу споруди, на площах відкритих гірських порід, а також на ділянках, на яких проектується прокладання систем з зрошувальними і осушувальними властивостями.

Бувають різні способи нівелювання поверхні:

по квадратах;
способом полігонів;
по паралельних лініях і магістралях.
На то, який метод нівелювання потрібно проводити впливає ряд факторів. Серед них вдача рельєфу, ситуація досліджуваної місцевості та її площа. Найпопулярнішим методом залишається нівелювання по квадратах. Для проведення цього методу використовують теодоліт і мірну стрічку, тросик і рулетку. Використання нівелювання по квадратах актуально при проведенні топографічної зйомки відкритих ділянок території в масштабі 1/500 і 1/5000 для подальшого складання проекту вертикального планування, а також для проведення підрахунків розмірів земельних робіт. Під час виконання робіт відбувається розбивка квадратів, які мають значення сторін від 10 до 100 метрів. Здійснюють нівелювання по квадратах на ділянці шляхом розбивки таких квадратів з допомогою інструментів, і в той же час проводиться знімання ситуації місцевості, потім відбувається складання абрису.

Такі роботи повинні здійснюватися у певній послідовності і вимагають великої відповідальності від фахівця, який знімає відліки по рейках. Якщо відліки нівелір провів неуважно, за чим послідували отримані неправильні дані, це спричинить за собою утворення на плані відміток неіснуючих знижень або підвищень місцевості. Тому такі роботи повинні проводити тільки кваліфіковані фахівці, які підійдуть до виконання завдання грамотно і з великою відповідальністю.

Нівелювання поверхні по квадратах здійснюється реечником і нивелировщиком. Відбувається це наступним чином. Нивелировщик після того, як прочитає відлік по рейці подає сигнал реечнику, після чого останній переходить до наступного пікету, після чого оголошує у якого пікету він поставив рейку. Якщо дотримуватися такого порядку виконання робіт, це знизить ймовірність допущення помилки до мінімуму. Після проведення всіх відліків реєчник, для того щоб переконатися що висота інструменту залишилася колишньою, ще раз ставить репер на рейку. Якщо цей відлік аналогічний з початковим або є маленька похибка в 4 мм, тоді нивелировщик може виробляти обчислення відміток пікетів по всій площі ділянки, на якій проводилася зйомка.

Звернувшись до нашої фірми ви можете бути впевненими в правильності всіх підрахунків. У нашій компанії працюють тільки кваліфіковані фахівці, які до кожного завдання підходять грамотно і відповідально.