moc.liamg%40198790zedoeg
Нівелювання - це одна з геодезичних процедур. Спрямована вона на виявлення різниці висотних точок якої-небудь поверхні. З її допомогою встановлюється перевищення. Нівелювання застосовується в різних сферах життєдіяльності. І в залежності від його масштабів і сфер використання можуть виділятися різні види. У геодезії використовується геометричний або тригонометричний типи нівелювання. Виконуються вони за допомогою спеціальних приладів - нівелірів, теодолітів, а також рейок.
Найпростіший спосіб - це геометричне нівелювання. Також він досить ефективний. У цьому разі перевищення встановлюється як різниця показників нівеліра, обчислена по рейках.
Що стосується тригонометричного способу, то в його основі лежить вимірювання кутів. Перевищення встановлюється по точках кутів і відстанями між ними. При цьому для отримання точних даних використовується теодоліт.
Нівелювання вимагає великої точності, допускається зовсім маленька похибка - не більше декількох міліметрів. Тому, щоб уникнути серйозних розбіжностей, потрібно в ході проведення робіт ретельно контролювати процес збору даних і проведення обчислювальних операцій. Контроль здійснюється шляхом повторного отримання відомостей з однієї і тієї ж ділянки з використанням другого нівеліра, який і носить назву контрольного.
У нівеліра є такий різновид, як лазерні рівні. Це електронний прилад, який дає можливість досліджувати одночасно кілька площин. Це можливо завдяки променю лазера, який можна направляти в будь-які сторони. Його застосування значно спрощує роботу геодезистам.
На точність результату впливає також і правильне місце розташування нівеліра. Позицію потрібно вибирати таку, на якій всі відстані від приладу до точок будуть рівні хоча б приблизно. Чим краще буде збігатися відстань, тим точніші будуть дані. При цьому положення приладу повинне бути надійно зафіксоване, краще використовувати штатив.
Нівелювання може проводитися на різних об'єктах і з різними цілями. Дослідженню можуть підлягати такі поверхні як асфальтове покриття та інші дороги. Нівелювання балок і підкранових шляхів, підлог, нівелювання каналізації і нівелювання зливової каналізації, нівелювання анкера та інших об'єктів також проводиться з різними цілями. І для кожного елемента є свої підходи і методи нівелювання. Так, наприклад, перед монтажем балок необхідно виконати нівелювання балок. У цьому випадку застосовується його геометричний вигляд. А коли мова йде про будівництво доріг, транспортних магістралей, то можна застосувати ще один тип нівелювання - автоматичний. Він передбачає використання датчиків, які закріплюються на автомобілях і в ході руху збирають інформацію про вектор нахилу. Нівелювання асфальту виконується тільки методом з середини. Зв'язуючими точками, при цьому виступають пікети.
Дуже важливу роль відіграє нівелювання і при монтажі каналізації та дренажної системи, зокрема, зливової каналізації. У цьому випадку нівелювання буде піддана вся ділянка. Така процедура необхідна, щоб виявити ступінь висотних перепадів, а також рельєфних ухилів. Коли такі дані отримані, можна вірно направити ухил дренажної системи, щоб вона справлялася зі своєю роботою максимально ефективно. Також для розташування каналізаційної лінії або зливової каналізації важливо провести нівелювання не тільки самої ділянки, але і першого поверху конструкції, з якої і будуть з'єднані дані об'єкти.
Виконати нівелювання будь-яких за масштабами поверхонь зможуть фахівці нашої фірми. Нам під силу перевірити рівень перевищення не тільки невеликих елементів як, наприклад, анкера, але і таких значних, як цілої земельної ділянки або поверхню великої площі кімнати.