moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Несуча здатність ґрунтів

Основою будь-якого будинку і споруди є фундамент. Саме від того наскільки якісно був зведений фундамент залежить поява різних деформацій будівлі як вертикальних, так і горизонтальних, поява тріщин в несучих конструкціях. Щоб такі неприємності вас не турбували необхідно обов'язково визначати несучу здатність грунту, якою багато хто нехтує, що надалі вилітає в копієчку. Від несучої здатності ґрунту залежить усадка фундаменту. Краще всього довірити визначення несучої здатності грунту кваліфікованим фахівцям, які підійдуть до проведення даних робіт з геології грамотно і відповідально.

Якісно проведений аналіз грунту дозволить підібрати правильний тип фундаменту, що в подальшому допоможе уникнути сверхдопустимого опаду будівлі або споруди. Слід зазначити, що не у всіх випадках появи тріщин в стінах, перекосу дверей причиною є неправильно зроблений розрахунок несучої здатності грунту, але це не говорить про те, що до нього можна ставитися з меншою відповідальністю. Розрахунок необхідно робити ще до початку проектування, це допоможе визначити яке зможе витримати навантаження грунт.

Як же визначити його несучу здатність? Щоб її визначити, потрібно мати уявлення про три важливі його характеристики - тип, ступень ущільненості в певній області і його вологості. Для того, щоб дати оцінку якості ґрунту необхідно пробурити буром свердловину або викопати яму. Слід пам'ятати, що для того, щоб визначити головні характеристики ґрунту, брати його потрібно на глибині не менше двох метрів. Саме на такій глибині буде розташовуватися фундамент і на такій глибині можна дати характеристику грунту не залежно від сезону, так як для цієї глибини вода не доходить. Дуже важливим фактом є те, що зі збільшенням вологості, несуча здатність грунту зменшується. Тут слід враховувати такий нюанс: якщо чорноземи стаючи вологими втрачають свою несучу здатність, то властивості піску в такому випадку майже не змінюється. Краще всього закладати фундамент на глибині нижче 1,5 метрів. На такій глибині зволоження ґрунту відсутнє. Щільність ґрунту є величиною, яка постійно змінюється, вона непостійна. Щільним вважається грунт який знаходиться на глибині понад 80 см. Це відбувається тому що на грунт, що знаходиться під землею, досить глибоко, тиснуть пласти грунту, розташовані над ним. Під час буріння, виймаємий грунт має меншу щільність і стає більш пухким.

Для проведення таких робіт, як реконструкція, перепланування, капітальний ремонт та виявлення тріщин у фундаменті виробляють розрахунок несучої здатності грунтів підстави. Якщо вам потрібно провести дані роботи, звертайтеся до нас. Наші фахівці мають достатньо великий досвід в проведенні подібних робіт, а також володіють спеціальними навичками і знаннями, які допоможуть розрахувати несучу здатність грунту максимально точно.