moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Місце розташування земельної ділянки

Кожна земельна ділянка має своє місце розташування, у кожної є свої межі і свої координати. І ці відомості рано чи пізно стають необхідними і актуальними. Людина може довгий час мати у володінні територію, знати кількість соток або гектарів землі, однак не мати уявлення про точні, аж до сантиметра межах його володінь. І буває так, що паркан, що відділяв його землю від сусідської виявляється в недозволеному місці, а його ділянка повинна бути трохи більше або менше за розмірами. І в такому випадку можуть почати надходити обурення від власників сусідніх територій. Ці претензії часто доходять до суду.

Щоб уникнути такого розвитку подій і мати уявлення про точне місце розташування земельної ділянки, існують спеціальні землевпорядні роботи. Визначити розташування території можна за допомогою кадастрових процедур. Точне розташування обумовлено чіткими координатами. Саме по них визначається стан тої або іншої ділянки на місцевості. Координати земельної ділянки лягають в основу і кадастрової документації, яка, в свою чергу, виступає основним землевпорядним матеріалом.

Якщо ділянка зареєстрована в кадастровому реєстрі, то встановити її розташування можна дуже легко. Для цього навіть не потрібно робити виїзд на місце. Достатньо лише увійти в Інтернеті на сайт, де є кадастрова карта. Туди занесені всі зареєстровані ділянки. Вибравши необхідну територію, можна ознайомитися з її точним розташуванням і даними. Однак якщо ці дані викликають у вас сумніви або ділянка ще не піддавалася кадастровій реєстрації, то слід визначати положення території на місцевості. Зробити це можна за допомогою фахівців нашої компанії. Вони проведуть процедуру по встановленню меж ділянки та виносу їх в натуру. Дана робота виконується із застосуванням цифрового обладнання – тахеометрів, а також систем супутникової навігації. При необхідності ключові точки ділянки закріплюються межовими знаками. Ці знаки являють собою металеві або бетонні кілочки, які забиваються в землю в тому місці, де проходить межа. Саме ці кілочки і визначають межу.

Дізнатися точне розташування земельної ділянки необхідно кожному власникові. А в деяких випадках мають цікавість з цього приводу і намагаються встановити істину навіть потенційні власники. Якщо ви вирішили купувати землю і вже навіть підібрали ділянку, то замовте процедуру визначення її місця розташування. Так ви ще до укладання угоди будете бачити точні координати, порівняти отримані показники з тими, що вже є в документах і зможете виявити – чи збігаються вони або вам попався недобросовісний продавець, охочий продати вам меншу площу за більшу вартість. У тому випадку, якщо відомості збігаються, можна сміливо укладати угоду купівлі-продажу.

Як бачимо, не одну серйозну дію, пов'язану із земельною ділянкою не можливо проводити без кадастрової документації. Якщо ви вирішили продати землю, обміняти її, здати в оренду, подарувати, вступити в права спадкування – вам необхідна технічна документація кадастрового плану та відомості про місцезнаходження цієї території.

Правильно встановити межі і параметри земельної ділянки, визначити її місце розташування, скласти всі супутні документи для вас зможуть фахівці з геодезії нашої компанії. Вони розбираються у всіх тонкощах і особливостях кадастрового законодавства і впевнено працюють зі своїми приладами та інструментами, щоб забезпечити вас актуальними і точними данними.