moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Інженерно-геологічні роботи

Будинки, цілі мікрорайони, театри, мости, корпуси фабрик і заводів - все це плоди людської праці. Інженерно-геологічні роботи - шматочок зусиль групи людей. Побудувати будинок непросто. Геологічні роботи надають шанс бачити те, що зазвичай приховано від нашого погляду. Тільки фахівець може розібратися в тому, що відбувається під час буріння свердловини. Геолог бачить будову землі, переносить отримані знання на папір або в комп'ютерну програму і за цими даними вже інші люди, проектувальники, створюють проект.

Геологічні роботи для проекту не завжди закінчуються з випуском матеріалів. Іноді у будівельників виникають труднощі під час риття котловану і при зведенні фундаментів. Будівельники можуть не встигнути закінчити роботи по зведенню фундаментів до настання дощового періоду. Якщо вони не зможуть вберегти котлован, властивості ґрунтів, які виявляють просадку, можуть змінитися. Продовження робіт без знання умов, що змінилися, неможливо. Інженерно-геологічні роботи приходять на допомогу. Геологи відбирають проби грунту під підошвою майбутнього фундаменту і досліджують їх. Проектувальники дадуть добро на продовження робіт за проектом або внесуть в нього зміни, вивчивши матеріали.

Геологічні роботи дають відомості для призначення довжини паль. Але в житті буває так, що палі неможливо заглибити до потрібної позначки. Бічне тертя не дає можливості палі занурюватися в грунт і призводить до її руйнування. На об'єкт викликають геолога, так як проектувальникам необхідно прийняти нове рішення. Інженерно-геологічні роботи в разі застосування пальових фундаментів містять у своєму складі визначення несучої здатності паль різної довжини. Ці дані ретельно аналізуються й вибирається нове проектне рішення. Може бути призначено польове випробування паль. Якщо довжину паль змінити неможливо, то геологічні роботи для проекту вивчаються на предмет зміни несучої здатності паль при зменшенні бічного зчеплення паль при заходах, що дозволяють заглибити палю на задану глибину.

З'ясування гідрогеології дуже важливо. Геологічні роботи визначають тип підтопленості території, з'ясовують агресивність води. Керуючись цими даними, проектувальники виберуть марку бетону, який не буде руйнуватися в даному середовищі. Це може викликати подорожчання будівельних робіт, але продовжить термін служби споруди. Підвальні приміщення можуть бути чи вони відсутні - це визначає гідрогеологія майданчики. Підставою для вибору тих чи інших проектних рішень можуть бути виключно геологічні роботи для проекту.

Для здійснення робіт з геології необхідно мати парк спеціально обладнаних машин: це бурові машини, установки для польових дослідів, установка радіоактивного каротажу, машини для доставки обладнання. Інженерно-геологічні роботи передбачають отримання даних про властивості ґрунтів лабораторним шляхом. Для виробництва різних дослідів потрібна добре оснащена лабораторія. Всім цим володіє наша компанія. Крім того, у нього працюють геологи, які мають професійні вміння і досвід для вирішення таких складних інженерних завдань. Рекогносцировка, документування виробок, взяття зразків, побудова інженерно-геологічних розрізів, з'ясування властивостей ґрунтів - ось неповний перелік робіт при вивченні геології. Геологічні роботи для проекту повинні подати всю інформацію, яка може знадобитися при проектуванні. У сучасному світі дуже важливо вміти виконувати професійні завдання за допомогою комп'ютерних програм і передавати зацікавленим особам інформацію не тільки на папері, а й на електронному носії.