moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Інженерно-геодезичні вишукування для будівництва

Illustration

Інженерна геодезія може застосовуватися в різних сферах. Однак основне поле її діяльності - це будівництво. В ході будівельного процесу використовується цілий ряд робіт та напрямків інженерних вишукувань. Всі вони покликані досліджувати конкретну територію на предмет її особливостей для того, щоб грамотно спроектувати і правильно побудувати об'єкт. Будівництво неможливо розпочати без проведення різноманітних пошукових заходів. Існує безліч видів інженерних вишукувань, що застосовуються на різних етапах будівництва. Напрямок залежить від об'єкта дослідження - грунт, вода, клімат та інше. Один з найбільш затребуваних видів - це інженерно-геодезичні вишукування.

Інженерно-геодезичні вишукування - це сукупність процесів і процедур, спрямованих на збір відомостей про ділянці, обробку цих відомостей. Мета, яку переслідують подібні роботи - це використання даних на стадії проектування об'єктів і для перенесення проектних відміток на місцевість.

Подібні дослідження можуть включати в себе ряд окремих процедур, які об'єднує спрямованість на досягнення результату. Однією з актуальних процедур є створення інженерно-геодезичних мереж. Чому саме ця робота настільки важлива і актуальна? Справа в тому, що без геодезичної сітки неможливо подальше виконання та інших геодезичних процесів. Будь-яка осьова розбивка ділянки, виконавчі зйомки, а також ряд інших процедур не можна починати, якщо не створена така мережа. Знаки мережі закріплюються в конкретних точках, що знаходить відображення в спеціальних документах, які створюються за результатами роботи.

Інженерно-геодезичні вишукування виходять на перший план, коли мова заходить про лінійних конструкціях. До таких споруд відносяться автомобільні дороги, трубопроводи, лінії зв'язку, електропередачі та інші. Тут мова йде про трасування - процесі, що дозволить шляхом геодезичних досліджень вибрати найоптимальніший шлях (трасу) проходження тієї чи іншої лінії. Безпосередньо на місцевості ретельно вимірюються всі кути і сторони, виконується обов'язкова нівелювання і зйомка об'єкта на предмет виявлення контактів траси з іншими конструкціями або складними рельєфними смужками.

Як правило, будь-яка з робіт, що входять до інженерно-геодезичні вишукування, проводиться у три послідовних етапи. На першому - підготовчому, складається технічне завдання, аналізуються матеріали про необхідної території, береться дозвіл на проведення робіт. Польова стадія - це роботи на ділянці, про які вже згадувалося (створення геодезичної мережі, геодезичні роботи, трасування, нівелювання та інші). Третій етап - обробка даних, створення графічних документів і технічних звітів про виконану роботу.

Наша фірма візьметься за інженерно-геодезичні вишукування будь-якої складності незалежно від об'єкта, його масштабів і цільового призначення.