moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Інженерні вишукування для будівництва: геологія ділянки

Необізнаність про геологію ділянки перетворює будівельника будинку в сліпця. Навіть хороший інженер не зможе спроектувати фундаменти, якщо не виконані інженерні вишукування під будівництво. Інформація, почерпнута в процесі цих робіт, дозволяє побачити, що знаходиться під поверхнею землі. Категорія складності побудови і геологія визначають глибину дослідження грунтів.Людство накопичує досвід будівництва. Колись дозволялося робити висячі палі в лесових просідаючих грунтах. Після численних аварій норми були переглянуті, і тепер палі повинні повністю прорізати просадочну товщу і спиратися на непросадочні грунти.

Існують нормативи буріння, що дозволяють уникнути помилок при виборі проміжків між свердловинами і їх глибини в умовах певної геології. Інженерні вишукування для будівництва покликані дати відповідь: чи потрібно зводити об'єкт в даному місці. Геологічні дослідження при зведенні котеджу іноді змушують пересунути його на ділянці. Це відбувається, коли в одній частині зустрінута потужна товща техногенних грунтів, що виникла внаслідок планування, а на решті площі залягають породи з хорошими показниками.

Інженерні вишукування під будівництво дають цифри, за якими здійснюються розрахунки і виконується техніко-економічне порівняння, що дозволяє зробити остаточний вибір типів фундаментів. Іноді вишукування призводять до здешевлення будівництва, так як геологія показує, що можна застосувати більш дешеві матеріали. Іноді геологія показує, що будувати в цьому місці буде дуже дорого, а то й неможливо. Якщо під об'єктом підвищеної небезпеки виявляють розлом, це змушує шукати нове місце для його розміщення.

Інженерні вишукування під будівництво котеджу полягають у проходці декількох неглибоких виробок. Це дає розуміння, чи можна влаштовувати глибокий підвал, чи не заллють його навесні грунтові води. А в разі високого рівня води, відсунути риття котловану ближче до літа. Дренаж, непотрібний при великій глибині до води, обов'язково передбачають, якщо територія підтоплена.

За зразками, відібраними у процесі буріння, що встановлюють властивості грунтів. Деякі параметри можна визначити, досліджуючи проби порушеної структури. Моноліти беруть з зв'язних грунтів і досліджують їх у лабораторії. Якщо неможливо взяти зразок непорушеної структури з свердловини, виконують статичне зондування, радіоактивний каротаж, випробування прессиометром. Можна провести досліди в польових умовах і таким чином отримати необхідні параметри.

Довірити подібні дослідження можна тільки кваліфікованим інженерам. Співробітники нашої компанії виконають інженерні вишукування для будівництва в будь-якій місцевості і проведуть попередньо необхідні топогеодезичні вимірювання. Фірма має досвід робіт на забудованій та насиченій підземними комунікаціями території. Знання того, як обстежувати території, складені ґрунтами зі специфічними властивостями, що робить необмеженим діапазон робіт. Забезпеченість транспортом, обладнанням, буровими установками, можливість залучити для виконання робіт широке коло професіоналів дозволяють виконувати масштабні дослідження. Використовуються комп'ютерні програми при розрахунках і побудовах забезпечують високу надійність результатів. Застосування сучасного програмного забезпечення призводить до того, що результати видаються не лише у звичному вигляді у паперовому та цифровому варіанті, а й у вигляді тривимірної моделі, що стає все більш затребуваним, так як проектувальник може побачити розріз в будь-якій заданій точці.