moc.liamg%40198790zedoeg
Геологія для будівництва промислових об'єктів виконується в обов'язковому порядку. В даному випадку ми маємо справу з великими промисловими будівлями, спорудами. В таких умовах грунтам доводиться витримувати значні навантаження. Тут широко розвинені техногенні процеси. Перед будівництвом таких великих об'єктів потрібно враховувати безліч факторів. Тому проведення геологічних вишукувань є вкрай необхідним.
Геологія для будівництва пром об'єктів складається з: бурових робіт, відбору проб, гідрогеологічних досліджень, польового вивчення грунту, лабораторних досліджень, камеральних робіт, написання звіту, експертизи звіту. Види досліджень залежать від стадії проектування пром об'єкта, від того, проводилося раніше геологічне вивчення території чи ні, від складності геологічної будови, від складності пром об'єктів (типів фундаменту, кількості поверхів і багатьох інших факторів).
Інженерна геологія для будівництва промислових об'єктів враховує також розміщення на промисловому майданчику багатьох об'єктів різного призначення. Це різні будівлі, споруди, канали, естакади, великі цистерни, різні ємності, газопроводи, теплопроводи, водопровід, каналізація, очисні, насосні і багато іншого. Все це важливо врахувати при геологічних дослідженнях. Працюючи геодезистом на Краматорському феросплавному заводі, я зіткнувся з таким явищем, як повсюдний підйом грунтових вод. Це я виявив, коли робив нівелювання кранів. Грунт під кранами буквально ходив ходором, коли переміщувався з приладом поступово з крану. Потім зрозумів, що це відбувається через високий рівень грунтової води. Грунти розмокли і стали рухливими.
Геологія для будівництва промислових об'єктів може знадобитися вже на стадії експлуатації. В результаті господарської діяльності можуть виникнути значні навантаження на ґрунти. Через систематичні аварії на трубопроводах, витоки води властивості ґрунтів можуть різко змінитися. Можуть протікати небезпечні природні процеси. Грунти можуть почати провалюватися. Можуть інтенсифікуватися зсуви, карстові процеси, виникнути підтоплення.
Геологія для будівництва пром об'єктів застосовується також на стадії модернізації пром підприємства. Багато заводів, фабрик будувалися дуже давно. Інженерна геологія робилася ще до війни або відразу після війни. Але з плином часу багато чого вже змінилося. Змінився рівень ґрунтових вод. Це пов'язано як зі зміною русла річки, водного режиму, так і з забрудненням грунту промисловістю. Річки замулюються, береги покривають бетонними плитами з метою захисту від ерозії. Але це призводить до того, що підземні води не можуть розвантажитися. І їх рівень піднімається.
Інженерна геологія для будівництва промислових об'єктів займається детальним вивченням різних процесів у літосфері, особливостями будови рельєфу, вивченням особливостей грунтових вод, їх впливом на грунти. Також вивчається вплив підземних вод і грунтів на різні промислові конструкції. На промисловому підприємстві безліч різних кабелів, труб, тунелів, шурфів, свердловин, шахт, шламонакопичувачів, відстійників, териконів і т. д. Тут важливо проводити комплексні, всебічні дослідження. Широко використовуючи методи геофізики, повноцінні гідрогеологічні та екологічні спостереження. Також на пром підприємствах не обмежуються тільки разовими геологічними дослідженнями. Звичайно вже буває налагоджений екологічний та гідрогеологічний моніторинг. На пром підприємствах часто виникають аварії, пов'язані з підземними трубопроводами, кабелями. Для пошуку місця розриву, витоку можна використовувати зарубіжні аналоги трасошукачів. Їх можна також використовувати для обстеження ділянки перед бурінням.
Звернувшись до спеціалістів нашої компанії Ви можете зробити заявку на проведення геологічних вишукувань.