moc.liamg%40198790zedoeg
Геодезія в наш час являє собою сукупність різних наук, які вивчають не тільки параметри обертання і гравітаційне поле Землі, але і визначення просторових характеристик для конкретної території і різних споруд. Досить часто на практиці застосовуються такі підвиди геодезичних досліджень: гідрографія – визначається стан дна і берегів різних водойм. Топографія – проводиться складання карт місцевості, які відображають рельєф та інженерні об'єкти.
Аерофотогеодезія – комплекс методик по створенню різних топографічних карт не за допомогою наземної зйомки, а за результатами аерофотозйомки. Вища геодезія займається питаннями створення і вдосконалення геодезичної мережі. Інженерна геодезія – застосування різних геодезичних досліджень і спостережень для вирішення різних інженерних завдань. Маркшейдерська справа – застосовується на гірських виробках при видобутку корисних копалин та при розробці корисних копалин.
В результаті проведення геодезичних вишукувань на території країни складають кадастр, в який заноситься інформація, необхідна для кожного землевласника. При цьому кожній ділянці призначається кадастровий номер, орієнтуючись на який можна отримати всі необхідні дані по теритогрії, що Вас цікавить.
У яких же випадках сучасній людині можуть знадобитися всі ці вишукування? По-перше, геодезичні карти середніх і дрібних масштабів вкрай необхідні для вирішення питань державного рівня, адже саме за такими картками складаються схеми автодоріг, залізниць і т. п.
По-друге, карти крупнішого масштабу необхідні при проведенні будівельних робіт. Причому геодезія ділянки виконується як на передпроектній стадії, так і під час будівництва. До складання проекту в обов'язковому порядку проводиться зйомка досліджуваної місцевості. За її результатами в камеральних умовах всі отримані дані наносяться на топографічний план. При цьому вказується характер рельєфу, об'єкти місцевості і всі споруди, які потрапляють в зону спостереження.
Після цього складають проектну та кошторисну документацію і приступають безпосередньо до будівельних робіт. Однак після завершення кожного етапу цих робіт проводиться виконавча зйомка. Тобто перевіряється наскільки побудована частина відрізняється від запланованої. Після завершення всіх виконавчих зйомок складається загальна виконавча схема, на якій видно, якою будівля вийшла в реальності. Коли об'єкт вже збудовано і біля нього проведені всі необхідні роботи проводиться виконавча топографічна зйомка і на наявний топографічний план наноситься нова інформація. В результаті всі отримані документи передаються у відповідні органи, а всі зміни, здійснені на ділянці, в обов'язковому порядку вносяться в кадастр.
Крім того, якщо Ви маєте власну ділянку і маєте намір підключити її до мереж газо-, водо - та електропостачання, то Вам також знадобиться здійснення робіт - геодезія земельної ділянки. Крім того, часто буває така ситуація, коли вам необхідно з'ясувати реальні межі Вашої ділянки, щоб вирішити спірні питання з власниками суміжних територій. І в цьому випадку Вам не обійтися без допомоги фахівців – топографів.
Якщо ж у Вашому розпорядженні є водойма, яку Ви хочете використовувати з якоюсь метою, або просто очистити її, то Вам будуть необхідні послуги професіоналів, які спеціалізуються на проведенні гідрографічних досліджень. З їх допомогою Ви отримаєте дані про стан і рельєф дна, а також про характер та складності берегів.
Зрозуміло, для того, щоб здійснити всі перераховані вище дослідження, необхідно звернутися за допомогою до досвідчених фахівців, таких як співробітники нашої фірми. В нашій організації працюють люди, які люблять свою справу і вміють її виконувати швидко і якісно. Це дуже актуально в наш час, так як оперативно отримані достовірні результати можуть заощадити чималі кошти. Більш детальна інформація про всі послуги, що надаються нашою компанією, є на нашому сайті geodez.com.ua.