moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Геодезичний моніторинг будівель і споруд

Геодезичний моніторинг представляє собою цілу сукупність процесів, які направлені на контроль і постійне спостереження за станом конструкції, як під час будівництва, так і після введення її в експлуатацію. Основна мета спостереження - це деформаційні процеси об'єкта. Ступінь деформації та інші показники досліджуються шляхом їх вимірювання. Ці вимірювання фіксуються, а потім обробляються і аналізуються.

Моніторинг виконується по відношенню до ключових елементів конструкції. Це фундамент, інженерні споруди. Також моніторити можна не тільки елементи, але і повністю вся споруда. Що саме досліджувати і якими способами, визначається індивідуально для кожного об'єкта відповідним технічним завданням. Кожен з методів моніторингу передбачає застосування спеціального геодезичного обладнання, що відрізняється високою точністю. Технічне завдання розробляє компанія, яка і буде проводити моніторинг. Але воно обов'язково повинно бути узгоджене з замовником та затверджено проектними організаціями. В технічному завданні потрібно вказати, який об'єкт піддасться моніторингу та його призначення, з яким інтервалом будуть фіксуватися зміни, і з якою точністю, внести туди відмітки про реперах - початкових і деформаційних.

Як вже згадувалося, моніторингу можуть піддаватися як цілі конструкції, так і окремі елементи. Це можуть бути не тільки будівлі, але і такі конструкції як димові труби чи вишки зв'язку. У кожному з досліджуваних об'єктів є свої характеристики, які потрібно вивчити. Щоб зрозуміти природу деформації основ, необхідно перевірити грунт на предмет зсувів та інших змін. Фундаменти досліджуються на ступінь осідання їх рівномірність. Якщо мова йде про будівлі, його фасадної частини без фундаменту і покрівлі, то вивчається відхилення окремих його частин - колон, стін, а також перевіряється наявність тріщин, їх кількість і масштаби. Досліджуються також і зовнішні чинники, здатні вплинути на стійкість конструкції - це, наприклад, ступінь вібрацій і сейсмічна активність місцевості.

Геодезичний моніторинг будівель і споруд вельми важливий у процесі експлуатації конструкції. Він допомагає своєчасно виявити відхилення від норми. А своєчасно виявити, значить своєчасно виправити ситуацію і вирішити проблему. Якщо ігнорувати регулярний моніторинг, можна в результаті отримати деформації в запущеній ступеня, які не підлягають відновленню або на відновлення яких потрібно затратити великі кошти.

Якість моніторингу також є дуже важливим моментом. Помітити навіть найменше відхилення від норми і точно зафіксувати - ось завдання, яке стоїть перед геодезистами. Впоратися з нею з легкістю зможуть фахівці нашої фірми. Наше обладнання дозволяє проводити тривалі, регулярні моніторинги на будь-яких об'єктах з точною фіксацією і обробкою цих показників.