moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Геодезичний контроль

Своєчасний контроль - це запорука правильно виконаної роботи. Особливо актуально контролювати будівельний процес. Адже кожен етап вимагає граничної уваги і якісного виконання, щоб результат вийшов надійний і довговічний.

В ході будівельного процесу контроль може здійснюватися на всіх етапах зведення конструкцій, а також в ході робіт з прокладання інженерних споруд. Як правило, будівництво здійснює будівельна бригада або бригада підрядників. І саме їх діяльність повинна контролюватися. Зокрема, перевірці підлягають усі геометричні показники конструкції в цілому і окремі її елементи.

Геодезичний контроль об'єкта може виконуватися в двох напрямках. У першому випадку - це перевірка окремих елементів і цілих будинків за допомогою спеціальних геодезичних інструментів, наприклад, з використанням нівелірів. Другий спосіб - це проведення виконавчої зйомки протягом всього будівельного процесу.

Виконавча зйомка виконується не один раз, а по завершенню кожного з етапів будівництва. Також потрібно перевірити і вже готовий результат. Це необхідно не тільки для контролю, але і для введення будівлі в експлуатацію. Якщо йдеться про зйомку інженерних споруд підземного типу, то контроль над їх встановленням потрібно робити до того, як траншея буде засипана.

Істотну роль у процесі геодезичного контролю грає проектна організація. Адже список елементів, які підлягають контролю, стверджує саме вона згідно з проектом споруди. А на геодезичні роботи розробляється окремий проект, який і визначає метод, яким буде проводитися контроль і обсяг таких робіт.

Правильним буде, якщо і самі геодезичні вишукування, і геодезичний контроль виконує одна компанія. Так можна домогтися точності й правильності. Адже контрольні процедури повинні проводитися згідно з відмітками і положень, які наносяться в ході основних геодезичних процедур. Так, вертикальність і висотне положення окремих елементів контролюються по внутрішній розбивці. Інженерні мережі також перевіряються згідно розбівочної сітці, але вже зовнішньої. А фундамент контролюється по реперам.

Похибки при зіставленні даних допускаються, однак вони повинні бути досить незначні. Цей показник - 0,2, незалежно від величини, в якій вимірюється та чи інша частина.

В результаті геодезичного контролю отримані дані потрібно внести в спеціальний журнал, а за підсумками зйомки необхідно розробити виконавчі схеми чи креслення. Останні складаються в тому випадку, якщо контроль стосується підземних комунікацій та інших інженерних споруд.

Наша компанія проводить весь комплекс геодезичних робіт на будівельному об'єкті, а також паралельно контролює хід процесу зведення конструкції. Такий підхід - це надійність будови і відповідність практичних результатів проектним показникам.