moc.liamg%40198790zedoeg
При будівництві нового будинку або реконструкції старовинних будівель зі складною структурою фасаду необхідне точне визначення геометрії і конфігурації всіх елементів як основних, так і додаткових. Ці дані необхідні для проектування та коригування фасадних будівельно-монтажних заходів, встановлюваних віконних систем та інших робіт над лицьовою частиною будівлі, споруди і отримати їх допомагає геодезична зйомка фасадів.
У наш час сучасні технології розвиваються з блискавичною швидкістю, і прогрес не обійшов стороною геодезичну діяльність. Знімання фасадів, завдяки інноваційним технологіям та високотехнологічному обладнанню є можливість здійснювати якісно і оперативно, незалежно від ступеня складності будівель і споруд.
Також результатом інженерно-геодезичної зйомки може бути виконавча схема вироблених як кінцевих, так і проміжних робіт зі встановлення вентильованих фасадів, ломелей, направляючих і т. д. Дана зйомка дозволить довести або спростувати результати виконаних монтажних операцій, їх правильність і якість установки.
Велика частина конструкцій для зведення фасаду є збірною і виготовляється на заводі, у цеху, а не безпосередньо на будівельному майданчику. Таким чином досягається висока швидкість монтажу вже готових виробів. Що б уникнути можливих затримок при виробництві робіт, які, безсумнівно, вплинуть на вартість, проектувальникам необхідно чітке і максимально точне розуміння конфігурації кожного окремого елемента конструкції, можливість цю дає тільки геодезична зйомка фасадів, яка дозволяє визначити всі вади і фактичні розміри для майбутньої установки конкретних елементів фасаду.
При проектуванні фасаду з простих елементів складної геометричної форми (із застосуванням простих ліній) доцільніше використання тахеометричної зйомки дозволяє з достатньою "густотою" вимірювань виконати побудову 3д моделі наявного фасаду, коли йдеться про реконструкції складної форми (старовинні споруди, церкви та інші споруди в яких більшу частину займають елементи з непростою геометрією: молдінги, балясини, колони та їх підстави, арки, пілястри, обрамлення і ін.) застосовують такий вид геодезичної зйомки, як лазерне тривимірне сканування. Даний метод дозволяє з міліметровою точністю відбудувати 3д модель будівлі, він грунтується на величезній кількості вимірювань з дуже малим проміжком між точками, що дає можливість отримати дуже якісну модель, відобразити всі вади і складні вигини конструкцій. Безсумнівно даний вид робіт є дуже складним і вимагає застосування дорогого устаткування (на порядок дорожче ніж звичайні тахеометри безвідбивачевого дії) і роботи висококваліфікованих фахівців у цьому напрямку, що безумовно позначиться на вартості і термінах виконання робіт.
Так само застосування лазерного сканування необхідно при збереженні і передачі спадкоємцям унікальних архітектурних шедеврів. З роками будь-які будови потребують виконання робіт з реконструкції і дана зйомка дозволить найвищою точністю надати минулий вигляд унікальної будови.
Результатом проведення геодезичної виконавчої зйомки фасадів є документація у вигляді креслень, схем і перерізів, а також не менш значимі і тривимірні моделі об'єктів. Креслення складаються в будь-якому зручному для замовника масштабі, але найчастіше використовується масштаб від 1:50 до 1:200. Данна документація містить в собі всю необхідну інформацію про фасад: відхилення від площини, вертикальні і горизонтальні розміри і інші відмітки.
Таким чином, геодезичну зйомку фасаду будівлі можна віднести до незвичайних, особливих видів інженерної геодезії, виконати яку під силу лише професіоналам високого рівня і підготовки. Наша організація вже не перший рік займається настільки складними роботами, спрямованими на високоточні дослідження. Ми маємо величезний досвід виконання подібних робіт і завдань.