moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Геодезична зйомка багатоповерхового будинку

Будівництво багатоповерхового будинку – справа відповідальна, що вимагає від виконавців будівельних робіт максимального професіоналізму, дотримання всіх норм. А після здачі в експлуатацію, як правило, про будівлі забувають. Але це тільки до першого аварійної ситуації. Щоб таких небезпечних явищ не відбувалося, необхідно геодезичне супровід всього будівельного процесу, а також моніторинг стану будівлі в ході його експлуатації.

Такі роботи актуальні для будь-яких конструкцій. Однак коли мова заходить про багатоповерхові будівлі, то актуальність стає на порядок вище. Адже споруда, що складається з трьох, п'яти, десяти або навіть декількох десятків поверхів значно важче і несе велике навантаження.

За допомогою геодезичних зйомок можна встановити всі неточності в ході будівництва і всі негативні відхилення від норми в ході експлуатації. Виходячи з такого поділу виникає і диференціація самих зйомок. Одні проводяться в процесі зведення конструкції, а інші – після введення її в експлуатацію. Але в цілому всі вони спрямовані на детальне дослідження будівлі в цілому і кожного його окремого елемента. Поповерхова геодезична зйомка - це своєрідний контроль якості нерухомого об'єкта.

Геодезична зйомка багатоповерхової будівлі починаються ще на стартовому етапі, на так званому нульовому циклі будівництва, коли здійснюється розбивка осей, робота над котлованом, підвалом, перекриттями. Це важливий, відповідальний етап, від правильності якого залежить довговічність всієї будівлі. Тому при кожній процедурі, що входить до складу земляних робіт, необхідно проводити контрольні геодезичні зйомки для того, щоб проконтролювати правильність виконання.

А далі йдуть послідовні геодезичні зйомки кожного елемента конструкції. В першу чергу досліджується кожен новий поверх майбутньої будівлі, а також фасад, перекриття, колони, покрівля та інші ключові складові. Такий моніторинг паралельно з будівельним процесом дає можливість своєчасно проконтролювати фахівців, які зводять спорудження та виявити можливі відхилення від проектної документації та будівельних норм.

Однак найчастіше геодезичні зйомки багатоповерхової будівлі проводяться в ході його експлуатації. Геодезична зйомка багатоповерхової будівлі може виконуватися для різних цілей. Ними може бути проведення капітального ремонту, перепланування, реконструкції, зміни цільового призначення, розширення площі та інших подібних масштабних, складних і відповідальних робіт. У цьому разі здійснюється поповерхова геодезична зйомка. Масштаб для неї вибирається досить великий – 1:50, 1:100. Роботи, як правило, проводяться тахеометром. З його допомогою виявляються висотні позначки, а також перевіряється технічний стан споруди і його елементів.

Результатом геодезичних зйомок служать плани і схеми, що передають особливості і стан кожного з поверхів. Ці графічні документи так і називаються – поверхові плани (схеми). У деяких випадках може знадобитися побудова тривимірної моделі. Щоб її отримати, потрібно провести поверхове лазерне сканування. Такий підхід дає максимально точні відомості, але вимагає наявності спеціального обладнання та програмного забезпечення для обробки даних.

Замовити геодезичну зйомку багатоповерхової будівлі ви можете в компанії Геодез. Ми проведемо детальне і точне дослідження з геодезії вашого нерухомого об'єкта, як на етапі будівництва, так і в період експлуатації, щоб ваш будинок надійно служив довгі роки.