moc.liamg%40198790zedoeg

moc.liamg%40198790zedoeg

Де взяти план п'ятисотку

План п'ятисотка - це найпоширеніший документ, який замовляється в геодезичній службі. «П'ятисотка» - це розмовне, робоча назва в середовищі інженерів. Так вони іменують зйомку і план, виконані в класичному масштабі 1:500. Чому саме п'ятисотка стала таким запитуємим масштабом? Справа в тому, що якраз плани такого розмірного співвідношення вимагають все управління та державні установи, пов'язані з землеустроєм, проектуванням або будівництвом.

План п'ятисотка 1/500 дозволяє робити детальну зйомку території з повним відображенням рельєфних особливостей і складових ділянки - об'єкти нерухомості, комунікаційні лінії (підземні і наземні). Такий план необхідний як для вирішення питань, пов'язаних з будівництвом об'єкта, так і для врегулювання землевпорядних справ. Однак найчастіше топографічна зйомка в масштабі 1:500 і подальше складання плану-п'ятисотки буває потрібна, коли мова заходить про проектування. Складання проекту перед будівельними роботами - обов'язковий етап. І завдяки точному плану відповідного масштабу архітектурно-проектне управління може дати дозвіл на розміщення майбутньої конструкції в тому чи іншому місці ділянки.

Але не варто думати, що на цьому необхідність у подібному плані відпадає. Масштаб п'ятисотка 1/500 при зйомці ділянки використовується і при здачі готового об'єкта в експлуатацію. Щоб оформити та отримати правовстановлюючі документи на територію, також знадобиться план такого розміру.

Можна сміливо стверджувати, що план п'ятисотка - це основний і незамінний документ в таких сферах як інженерне проектування й архітектура. Він необхідний для будь-яких об'єктів - і для зведення дачного будиночка, і для проектування цеху промислового підприємства, і для будівництва дороги.

Щоб отримати план п'ятисотку, можуть застосовуватися будь-які геодезичні методи та інструменти. Так, це може бути горизонтальна і вертикальна зйомки. Для цих цілей може використовуватися тахеометр, нівелір, фототопографічне обладнання, аерофотозйомка, а також системи супутникової навігації, що використовуються в інженерній геодезії. Варіанти передачі плану масштабу 1:500 такі ж, як і у будь-якого іншого співвідношення. Це графічний паперовий варіант та цифровий, який передає інформацію на електронному носії.

Геодезичний план, виконаний в даному масштабі, може розрізнятися по набору елементів, нанесених на нього. Так, бувають плани, на яких вказані розміри, рельєфні особливості та нерухомі елементи. А є варіант, який іменується геопідосновою. Відрізняється він від попереднього більш повною картиною - крім всіх перерахованих вище відомостей, які на нього наносяться і комунікаційні лінії, які є на ділянці, як над землею, так і під нею.

Щоб план п'ятисотка був точним і актуальним, його необхідно періодично оновлювати. В іншому випадку відомості, наявні на ньому, можуть змінитися і застаріти. Використання застарілого плану може спричинити за собою неприємні ситуації.

Якщо ви не знаєте, де взяти план п'ятисотку, зверніться у нашу компанію. Фахівці нашої фірми виконують будь-геодезичні процедури. Але саме робота з масштабом 1:500 є одним з головних і актуальних напрямків нашої діяльності. Роботи по складанню такого плану відпрацьовані до автоматизму у вигляді величезного досвіду і виконуються в найкоротші терміни. Саме тому звернення в наш геодезичний відділ дозволить вам виграти час для подальших робіт. Тим більше що швидкість ніяк не позначається на високій якості готового результату.